Tayland Ticari Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Tayland Ticari Vize Genel Bakış

Tayland Vizesi Genel Bilgi

Güneydoğu Asya ülkelerinden bir tanesi olan Tayland’a vizesiz olarak seyahat etmek mümkündür. Türkiye ile Tayland arasında gerçekleştirilen vize muafiyeti anlaşmasına göre vatandaşlar, 30 güne kadar olan seyahatlerinde, vize başvurusu yapmadan yolculuklarını gerçekleştirebilirler. Tayland vizesi alma kuralları olmadığından dolayı yolcuların pasaportları incelenmektedir. Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması zorunludur. Yine aynı şekilde seyahatten sonrada en az 6 ay süre ile geçerliliğinin bulunması gerekir. Belirtilen ülkeye havayolu ile girişlerde 30 gün, karadan girişlerde ise 15 günlük vizesiz seyahat hakkı tanınmaktadır. Vize süreci olmadığından dolayı, pasaportları güncel olanlar, uçak rezervasyonlarını yaparak kısa süre içerisinde sorun yaşamadan Tayland’a seyahat edebilirler.

Tayland vizesi olmadığı için seyahat acentelerinden yardım almaya gerek yoktur. Pasaportu olanlar, konaklama ve uçuş rezervasyonlarını yaparak yolculuklarını tamamlayabilirler. Ancak seyahatin 30 günden daha uzun sürecek olması durumunda Tayland Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmakta fayda vardır. Vize süresinin uzatılması durumunda ise ödenecek tutar 1900 Tayland bahtı olarak belirlenmiştir. Vize muafiyetinin geçmesine rağmen ülkeden çıkış yapmayanlara ise para ya da hapis cezası uygulanmaktadır. 3 aylık turist vizesi almak isteyenler ise şahsen başvuru yapmaya gerek kalmadan seyahat acenteleri üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yolculuk sırasında problem yaşanmaması için pasaport kurallarına dikkat etmekte fayda vardır. Tayland için turist vizesi alan yolcuların, ülkede 60 gün süre ile kalma hakları vardır.

Vizesiz seyahat fırsatı olduğundan dolayı, Tayland’a gidebilmek son derece kolaydır. Tayland vizesi hakkında seyahat acentelerinden ya da Konsolosluktan detaylı bilgi alınabilir. Turist vizesi ile ülkeye tek giriş hakkı olanların ödemeleri gereken ücret 40 dolardır. Çoklu giriş vizesi alacak olanların ise ödemeleri gereken tutar 200 dolardır. Vizesiz kalma süresi dışında, uzun süreli konaklama hakkı elde etmek isteyen vatandaşların, başvuru sürecinde pasaport fotokopisi, başvuru formu, 2 adet vesikalık, uçuş ve konaklama bilgileri gerekli evraklar arasındadır. Başvuru sürecine göre yolculardan istenen evraklar farklılık gösterebilir. Evrakların tamamlanması durumunda uzun süreli turist vizesi en fazla 15 gün içerisinde sonuçlanır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Tayland Büyükelçiliği
Çankaya Cad. Kader Sok. No:45/3-4 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 467 34 09
Fax : (+90) 312 427 72 84
Email : thaiank@ttnet.net.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Tayland Krallığı
Bayrak Tayland Vizesi
Başkent Bangkok
Nüfus 65.99 Milyon
Yüzölçümü 513.120 km²
Para Birimi Baht (THB)
Milli Gelir 538.6 Milyar Euro
Enflasyon %-0.9
İşsizlik Oranı %1.6
Yaşam Süresi Kadın 75.5 – Erkek 70.7
Telefon Kodu +66

D

Tayland Vizesi Adana, Tayland Vizesi Adıyaman, Tayland Vizesi Afyonkarahisar, Tayland Vizesi Ağrı, Tayland Vizesi Aksaray, Tayland Vizesi Amasya, Tayland Vizesi Ankara, Tayland Vizesi Antalya, Tayland Vizesi Ardahan, Tayland Vizesi Artvin, Tayland Vizesi Aydın, Tayland Vizesi Balıkesir, Tayland Vizesi Bartın, Tayland Vizesi Batman, Tayland Vizesi Bayburt, Tayland Vizesi Bilecik, Tayland Vizesi Bingöl, Tayland Vizesi Bitlis, Tayland Vizesi Bolu, Tayland Vizesi Burdur, Tayland Vizesi Bursa, Tayland Vizesi Çanakkale, Tayland Vizesi Çankırı, Tayland Vizesi Çorum, Tayland Vizesi Denizli, Tayland Vizesi Diyarbakır, Tayland Vizesi Düzce, Tayland Vizesi Edirne, Tayland Vizesi Elazığ, Tayland Vizesi Erzincan, Tayland Vizesi Erzurum, Tayland Vizesi Eskişehir, Tayland Vizesi Gaziantep, Tayland Vizesi Giresun, Tayland Vizesi Gümüşhane, Tayland Vizesi Hakkari, Tayland Vizesi Hatay, Tayland Vizesi Iğdır, Tayland Vizesi Isparta, Tayland Vizesi İstanbul, Tayland Vizesi İzmir, Tayland Vizesi Kahramanmaraş, Tayland Vizesi Karabük, Tayland Vizesi Karaman, Tayland Vizesi Kars, Tayland Vizesi Kastamonu, Tayland Vizesi Kayseri, Tayland Vizesi Kırıkkale, Tayland Vizesi Kırklareli, Tayland Vizesi Kırşehir, Tayland Vizesi Kilis, Tayland Vizesi Kocaeli, Tayland Vizesi Konya, Tayland Vizesi Kütahya, Tayland Vizesi Malatya, Tayland Vizesi Manisa, Tayland Vizesi Mardin, Tayland Vizesi Mersin, Tayland Vizesi Muğla, Tayland Vizesi Muş, Tayland Vizesi Nevşehir, Tayland Vizesi Niğde, Tayland Vizesi Ordu, Tayland Vizesi Osmaniye, Tayland Vizesi Rize, Tayland Vizesi Sakarya, Tayland Vizesi Samsun, Tayland Vizesi Siirt, Tayland Vizesi Sinop, Tayland Vizesi Sivas, Tayland Vizesi Şanlıurfa, Tayland Vizesi Şırnak, Tayland Vizesi Tekirdağ, Tayland Vizesi Tokat, Tayland Vizesi Trabzon, Tayland Vizesi Tunceli, Tayland Vizesi Uşak, Tayland Vizesi Van, Tayland Vizesi Yalova, Tayland Vizesi Yozgat, Tayland Vizesi Zonguldak, Tayland Vizesi Kıbrıs, Tayland Vizesi KKTC

Faydalı Linkler