Tayland Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Tayland Vizesi için Gerekli Evraklar

Tayland Vizesi için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Tayland Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Tayland’a yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Tayland Vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen  kriterlerden biridir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Tayland Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı uyruklu olan kişilerden yaşı 18’den büyük olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında yer alan imza bölümü mutlaka doldurulmuş olmalıdır.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Vize başvurusunda kullanılmak üzere Tayland Vizesi talep eden adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35×45 ve yüzün maksimum 36 mm ile minimum 32 mm arasında olmalı.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafların beyaz arka fonda çekilmiş olması ve başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Tayland Vizesi müracaatında bulunacak olan müracaatçılardan Kimlik Fotokopisi Tayland Konsolosluğunca talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

4.Tayland Vizesi Başvuru Formu

 • Tayland Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Tayland seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvurunuzu acentemiz tarafından yapılmasını istediğiniz takdirde başvuru formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Araba ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı ile birlikte ehliyet fotokopisi.
 • Otobüs ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Kalınacak Adres Bilgileri

 • Tayland’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Booking.com veya başka internet sayfasından yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

7.Banka Hesabı

 • Bankadan başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren ayrıntılı banka hesap dökümü.
 • Hesap dökümünün bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap internet üzerinden alınmış olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Hesabınızda en az yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

Not:Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 28 güne kadar vizeden muaftırlar.28 günden daha uzun süre Tayland’da kalmak isteyen T.C vatandaşları vize almaları gerekmektedir.

Tayland Vizesi Fiyat Listesi

 • Tayland Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Tayland Vizesi Fiyatı belirlenirken Tayland Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Tayland Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Tayland Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Tayland Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Tayland Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Tayland Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla ya da Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Tayland Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Tayland Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Tayland Vizesi

Marina Vize, Tayland’a vize almak için başvurulabilecek yetkili danışmanlık firmalarından biri olarak hizmet vermektedir. Marina Vize, profesyonel olarak vize danışmanlığı hizmeti veren ve vize başvurularını büyük oranda başarı ile sonuçlandıran bir firmadır. Vize başvurularında danışman firmalardan destek almak, vize sürecinin daha az yorucu bir şekilde geçmesini isteyenler için önerilmektedir. Vize başvurularında çeşitli evrakların hazırlanması gerekir ve bu evrakların belirli formatlarda hazırlanması istenmektedir. Her ülke için evrakların hazırlanmasında farklı noktalara dikkat edilmesi gerekebilir. Marina Vize firması ise evrakların doğru bir şekilde hazırlanmasında ve başvuru sürecinin takip edilmesinde rol oynamaktadır. Turistik, ticari, çalışma, eğitim, ziyaret gibi farklı sebeplerden ötürü vize başvurusunda bulunmak isteyenler, Marina Vize ile iletişime geçebilir.

Tayland Vize Örneği

Tayland Vize Örneği

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vizesi başvurusu için konsolosluklara şahsen yapılabileceği gibi danışman firmalar aracılığı ile de gerçekleştirilebilir. Marina Vize gibi danışmanlık firmaları, başvuru işlemlerinde müşterilerin yerine görev alabilmektedir. Günlük hayatın ve iş hayatının yoğunluğu arasında konsolosluklara uğrayacak vakti olmayanlar, danışman firmalardan hizmet almayı tercih edebilir. Tayland vizesi işlemleri için hazırlanması gereken evraklar, ülkenin konsolosluğunun resmi sitesinde belirtilmektedir. Marina Vize de evrakların listesini müşterilerine göndermektedir. Müşterilerin hangi evrakların hazırlanması gerektiğine dair ekstra bir araştırma yapmalarına gerek yoktur. Evrakların, konsolosluğun istediği şekilde hazırlanması da vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. İstenilen şekilde hazırlanmayan evraklar, vize başvurularının reddedilmesine en fazla sebep olan faktörler arasındadır. Bu nedenle, alanında iyi bir danışmanlık firması ile çalışmak başvuruların ilk seferde olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırır. Tayland vizesi için tercih edilebilecek farklı vize çeşitleri bulunmaktadır. Seçilen vizeye göre istenen evraklar da değişmektedir.

Bazı ülkeler, e-vize şeklinde de vize başvurularını online olarak kabul edebilmektedir. Tayland için böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Havaalanlarındaki kapılarda da vize başvurusu yapılabilir ancak oluşan kuyruklar nedeniyle çok fazla vakit kaybedilmesine neden olacaktır. Tayland vize ücreti, ülkenin konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve her yıl değişebilmektedir. Vize başvurusunun onaylanabilmesi için, ücretleri konsolosluğun banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu da istenebilmektedir. Tayland vize örneği incelenerek, başvurular sonucunda alınacak belge görülebilir.

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland’a vize danışmanlığı hizmetinde en kaliteli firmalardan biri ile çalışmak isteyenler, Marina Vize’yi tercih edebilirler. Profesyonel bir firma ile çalışmak, vize sürecinin sorunsuz ilerlemesini ve başarılı bir şekilde sonuçlanmasında çok önemlidir. Her yıl yüzlerce vize başvurusu yapılmakta ve bunların bir kısmı küçük hatalar nedeniyle reddedilmektedir. Bu hataların nedenleri incelendiğinde ise evrakların yanlış ya da eksik hazırlanması, işlemlerin zamanında gerçekleştirilmemesi gibi nedenlere rastlanır. Vize başvurusunun reddedilmesi, yapılan planların aksamasına da neden olabilir. Marina Vize, müşterilerin seyahatlerini zamanında gerçekleştirebilmeleri için elinden geleni yapan bir firmadır.

Tayland Turistik Vize:  Tayland Turistik Vize için istenen belgeler arasında pasaport, başvuru formu, biometrik fotoğraf, uçak bileti rezervasyonu, otel rezervasyonu, bankada en az 80 USD’ye sahip olunduğunu gösteren banka hesap özeti, geçmişte alınmış vizeler varsa kopyası, mesleki bilgileri içeren belgeler bulunmaktadır. Belgelerin formatları ve adetleri konusundaki ayrıntılar, Marina Vize tarafından müşterilere bildirilmektedir.

Tayland Çalışma Vizesi: Tayland çalışma vizesine başvuru yapacakların tercih edebilecekleri iki vize türü bulunmaktadır. Bunlardan biri 90 gün süreli ve tek girişli iken, diğeri 1 yıl süreli ve çok girişlidir. Vize başvurusunda bulunmadan önce çalışma izninin alınmış olması gerekir. Çalışma izni, konsolosluk tarafından da onaylandıktan sonra  vize başvuruları kabul edilmektedir. Tayland’da daha uzun süre kalmak isteyenler, Tayland Göçmenlik Ofisi’ne başvurmalıdır. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, diploma ve özgeçmiş, istenen belgeler arasında yer almaktadır. Tayland’da bulunan Çalışma Bakanlığı’ndan onay mektubu alınması da gereklidir.

Tayland Eğitim Vizesi: Tayland öğrenci vizesi, 3 ay geçerliliğe sahip olan bir vizedir. Daha uzun süre eğitim almak isteyenler, vize geçerlilik süresinden sonra tekrar başvuru yapmalıdır. Eğitim vizesi için Tayland Büyükelçiliği’ne tavsiye mektubu gönderilmelidir. Tavsiye mektubu, Tayland’dan eğitim alınacak kurum tarafından yazılmış olmalıdır. Üniversite eğitimi söz konusu ise, okuldan alınacak davet mektubu ve kayıt olunduğuna dair belgelerin de teslim edilmesi gerekecektir.

Tayland Evlilik Vizesi: Tayland vatandaşı ile gerçekleştirilen evlilik sonrası ülkede kalmak isteyenler, evlilik belgeleri ile birlikte vize başvurusunda bulunabilir. Kişinin ve eşinin bilgilerini içeren çeşitli evraklar da istenebilmektedir. 90 günde bir vizenin yenilenmesi gerekmektedir. Sabıka kaydı, yaşanılacak ev ile ilgili belgeler, sağlık raporu gibi başvuru belgeleri, Ankara’da bulunan Tayland Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Evlilik vizesi için başvurular yalnızca Ankara’da bulunan büyükelçilik ile gerçekleştirilebilmektedir.

Tayland Express Vize: Tayland için express vize başvurusu yapılabilmektedir. Express vize başvurularında geçerli bir sebep gösterilmesi ve durumun bir dilekçe ile açıklanması gerekebilir. Eğer gerçekleştirilecek seyahat 30 günden kısa sürecek ise, vize kullanmadan da ülkeye giriş yapılabilmektedir.

Tayland Ticari Vize: İş toplantıları, fuarlar ve seminerler için gerçekleştirilecek seyahatlerde ticari vize kullanılmaktadır. Yapılacak seyahat 30 günden kısa olsa da ticari vizeye sahip olmak gerekir. Ticari vize, ülkede çalışabilmek ya da  bir iş kurmak için yeterli bir vize değildir. Tayland’da bulunan bir firmanın davetiyesi ile vize başvurusu yapılabilmektedir. Davetiyeye ek olarak hem davet eden firma hem de davet edilen firma hakkında bilgiler içeren belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Tayland Büyükelçiliği
Çankaya Cad. Kader Sok. No:45/3-4 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 467 34 09
Fax : (+90) 312 427 72 84
Email : thaiank@ttnet.net.tr
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (99 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,97. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Tayland Krallığı
Bayrak Tayland Vizesi
Başkent Bangkok
Nüfus 65.99 Milyon
Yüzölçümü 513.120 km²
Para Birimi Baht (THB)
Milli Gelir 538.6 Milyar Euro
Enflasyon %-0.9
İşsizlik Oranı %1.6
Yaşam Süresi Kadın 75.5 – Erkek 70.7
Telefon Kodu +66

Faydalı Linkler