Ukrayna Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ukrayna Turist Vizesi Genel Bakış

Ukrayna Vizesi Genel Bilgi

Ülkemizin kuzeyinde, Karadeniz’in karşı kıyısında bulunan Ukrayna’yı turistik, ticari ve eğitim amacı ile ziyaret etmek isteyen ülkemiz vatandaşları, Ukrayna Başkonsolosluğu’na şahsi veya aracı firmalar yardımı ile Ukrayna Vizesi müracaatında bulunabilirler. Aracı firmalar yolu ile yapacağınız başvurular daha hızlı neticelenmekte olup, uzun başvuru evraklarını tamamlama zahmetinden kurtulmanıza yardımcı olur. Vize başvuruları için gerekli zamanı bulunmayan adaylar için bu firmalar sahip oldukları deneyimle hızlı ve güvenilir hizmetler vermektedirler.

Ukrayna ile olan ticari ve turistik ilişkilerimiz yıllar boyunca artarak devam etmiştir. Her yıl milyonlarca insan karşılıklı olarak gidip gelmektedir. Ülkemizde ikamet eden Ukrayna vatandaşları bulunduğu gibi Ukrayna’da ikamet eden pek çok Türk ailesi bulunmaktadır. Ukrayna’da yaşayan ailesini ziyaret edecek vatandaşlarımız da bu ziyaretleri için Ukrayna Vizesi almak durumundadır. Vize için gerekli belgeler, ülkemizin Ukrayna olan yakın ilişkileri nedeni ile az sayıda olup vize işlemleri 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Ukrayna’dan alınacak davetiye için şahsi başvurularda beklemek zorunda kalan adaylar, aracı firmalar ile bu problemlerini kısa süre içerisinde halledebilmektedir. Ukrayna ziyareti gerçekleştirmek isteyen adaylar vize başvurusu sırasında, konsolosluktan aldıkları müracaat formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak, seyahat amaçlarını açık bir dille belirtirler. Vize ücretini yatırmaları akabinde nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopilerini başvuru evraklarının arasına yerleştirerek 2 adet biyometrik fotoğrafı da ekleyerek evrakları tamamlamış olurlar. Pasaportların 7 ay geçerlilik süresinin bulunması ve vizeleme işlemleri için 2 adet boş sayfası bulunması gerekmektedir.

Ülkemiz ile yakın ilişkileri sebebi ile vatandaşlarımıza seyahat sonrası da zorluk çıkarmayan Ukrayna, Türk turistlere her zaman anlayışlı ve misafirperver olmuştur. Türk girişimcilerimiz ve iş adamlarımız da sık sık Ukrayna ziyaretinde bulunarak iş ilişkilerini ilerletmektedir. Ukrayna Vizesi başvurularınız sonucu 15 gün, 1 ay ve 3 ay süre ile vize alabileceğiniz gibi süresi dolmayan vizeleriniz varsa bu zaman dilimlerinde tekrar Ukrayna ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. Yırtılmış veya deforme olmuş pasaportlarınızla ülke sınır kapısında problem yaşarsınız. Seyahat etmeden önce bu durumda olan pasaportlarınızı yenilemeyi unutmayınız.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Ukrayna Ankara Büyükelçiliği

Sancak Mah., 512. Sok., No:17, 06550 Yıldız,-Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 441 54 99
Fax : (+90) 312 440 68 15
Email : emb_tr@mfa.gov.ua

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu

Adakale Sok. ,No: 13, Şenlikköy,-Florya/Bakırköy / İSTANBU
Telefon : (+90) 212 662 25 41
Fax : (+90) 212 662 18 76
Email :ukrist@superonline.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Ukrayna Cumhuriyeti
Bayrak Ukrayna Vizesi
Başkent Kiev
Nüfus 45.70 Milyon
Yüzölçümü 603.550 Km2
Para Birimi Grivna (UAH
Milli Gelir 294.3 Milyar Euro
Enflasyon %12.3
İşsizlik Oranı %4.8
Yaşam Süresi Kadın 74.5 – Erkek 62.3
Telefon Kodu +380
[/vc_row_inner]

D

Ukrayna Vizesi Adana, Ukrayna Vizesi Adıyaman, Ukrayna Vizesi Afyonkarahisar, Ukrayna Vizesi Ağrı, Ukrayna Vizesi Aksaray, Ukrayna Vizesi Amasya, Ukrayna Vizesi Ankara, Ukrayna Vizesi Antalya, Ukrayna Vizesi Ardahan, Ukrayna Vizesi Artvin, Ukrayna Vizesi Aydın, Ukrayna Vizesi Balıkesir, Ukrayna Vizesi Bartın, Ukrayna Vizesi Batman, Ukrayna Vizesi Bayburt, Ukrayna Vizesi Bilecik, Ukrayna Vizesi Bingöl, Ukrayna Vizesi Bitlis, Ukrayna Vizesi Bolu, Ukrayna Vizesi Burdur, Ukrayna Vizesi Bursa, Ukrayna Vizesi Çanakkale, Ukrayna Vizesi Çankırı, Ukrayna Vizesi Çorum, Ukrayna Vizesi Denizli, Ukrayna Vizesi Diyarbakır, Ukrayna Vizesi Düzce, Ukrayna Vizesi Edirne, Ukrayna Vizesi Elazığ, Ukrayna Vizesi Erzincan, Ukrayna Vizesi Erzurum, Ukrayna Vizesi Eskişehir, Ukrayna Vizesi Gaziantep, Ukrayna Vizesi Giresun, Ukrayna Vizesi Gümüşhane, Ukrayna Vizesi Hakkari, Ukrayna Vizesi Hatay, Ukrayna Vizesi Iğdır, Ukrayna Vizesi Isparta, Ukrayna Vizesi İstanbul, Ukrayna Vizesi İzmir, Ukrayna Vizesi Kahramanmaraş, Ukrayna Vizesi Karabük, Ukrayna Vizesi Karaman, Ukrayna Vizesi Kars, Ukrayna Vizesi Kastamonu, Ukrayna Vizesi Kayseri, Ukrayna Vizesi Kırıkkale, Ukrayna Vizesi Kırklareli, Ukrayna Vizesi Kırşehir, Ukrayna Vizesi Kilis, Ukrayna Vizesi Kocaeli, Ukrayna Vizesi Konya, Ukrayna Vizesi Kütahya, Ukrayna Vizesi Malatya, Ukrayna Vizesi Manisa, Ukrayna Vizesi Mardin, Ukrayna Vizesi Mersin, Ukrayna Vizesi Muğla, Ukrayna Vizesi Muş, Ukrayna Vizesi Nevşehir, Ukrayna Vizesi Niğde, Ukrayna Vizesi Ordu, Ukrayna Vizesi Osmaniye, Ukrayna Vizesi Rize, Ukrayna Vizesi Sakarya, Ukrayna Vizesi Samsun, Ukrayna Vizesi Siirt, Ukrayna Vizesi Sinop, Ukrayna Vizesi Sivas, Ukrayna Vizesi Şanlıurfa, Ukrayna Vizesi Şırnak, Ukrayna Vizesi Tekirdağ, Ukrayna Vizesi Tokat, Ukrayna Vizesi Trabzon, Ukrayna Vizesi Tunceli, Ukrayna Vizesi Uşak, Ukrayna Vizesi Van, Ukrayna Vizesi Yalova, Ukrayna Vizesi Yozgat, Ukrayna Vizesi Zonguldak, Ukrayna Vizesi Kıbrıs, Ukrayna Vizesi KKTC

Faydalı Linkler