Vietnam Turistik Vizesi | 0541 963 17 14 | Fotoğraf Ölçüleri

Vietnam Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Vietnam Turistik Vize Genel Bakış

Vietnam Vizesi Genel Bilgi

Vietnam ile ülkemiz arasında tüm seyahatler için vize uygulaması bulunmaktadır. Resmi pasaport sahiplerinin 90 gün süreli seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamasına rağmen turistik amaçla Vietnam’a ziyarette bulunmak isteyenler, ziyaret süreleri kısa bile olsa Vietnam vizesi almak mecburiyetindedir. Vize işlemleri tüm ülke vizelerinde olduğu gibi pasaport güncelliği ile başlar. Pasaportunuz 10 yıl içerisinde alınmış olup, pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Pasaportunuzda en az 2 tane boş vize sayfası isteyen yetkililer, bu şartları tamamlamanız halinde sıradaki aşamalar için gerekli evrakları tamamlamanızı takiben vizenizi ivedilikle çıkaracaklardır.

Turistik Vietnam vizesi başvurusu için Ankara’da bulunan Vietnam Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekmektedir. İstanbul veya başka bir şehirde vize başvurusu için temsilcilik bulunmamaktadır. Vize işlemlerinizi şahsen yapmak zorunda değilsiniz. Vize işlemleri konusunda hizmet veren firmalardan gerekli yardımı alabilirsiniz. Başvuru için pasaportunuz uygun şartları sağlıyorsa 2 adet güncel, beyaz fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf çektirmeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın güncel durumunuzu yansıtmaması durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Otel veya uçak rezervasyonunuzu da başvuru evrakları arasına eklemeniz gerekmektedir. Ne kadar süre için vize istediğinizi yetkililer buradan teyit edeceklerdir. Vize başvuru formunu İngilizce veya Vietnamca doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formu kimlik bilgileriniz, ikamet bilgileriniz ve seyahat amacınız hakkında bilgiler içerir. Başvuruların son halkası da C1 belgesi de denen davetiye evrakıdır. Bu belge Vietnam Göçmen Bürosu tarafından düzenlenmekte olup, 15 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Tüm bu evrakları eksiksiz tamamlamanız halinde talep ettiğiniz turistik vize 3 ila 5 iş günü arasında çıkmaktadır.

Vietnam vizesi için gereken ücret başvuru zamanınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Evrakları tamamlamak için gereken süre biraz uzun olsa da onay aşaması kısa sürmektedir. Aldığınız vize süresi 90 güne kadar çıkabilmektedir. Bu zamanı iyi değerlendirmeli, seyahat planınızı güzelce organize etmelisiniz. Ülkeden çıkış yaptırmanız halinde, vizenizin dolmasın süre bulunsa bile yeniden giriş yapmak için yeniden vize almanız gerekmektedir. Plansız bir şekilde hareket ederek zamandan ve vize ücretinden dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Vietnam Büyükelçiliği

Koza Sokak No:109 G.O.Paşa / Çankaya Ankara
Telefon : (+90) 312 446 80 49
Fax       : (+90) 312 446 56 23
Email    : dsqvnturkey@yahoo.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti
Bayrak Vietnam Vizesi
Başkent Hanoi
Nüfus 88.56 Milyon
Yüzölçümü 331.210 km²
Para Birimi Vietnam Dong
Milli Gelir 258.1 Milyar Euro
Enflasyon %6.9
İşsizlik Oranı %2.9
Yaşam Süresi Kadın 74.4 – Erkek 69.2
Telefon Kodu +84

D

Vietnam Vizesi Adana, Vietnam Vizesi Adıyaman, Vietnam Vizesi Afyonkarahisar, Vietnam Vizesi Ağrı, Vietnam Vizesi Aksaray, Vietnam Vizesi Amasya, Vietnam Vizesi Ankara, Vietnam Vizesi Antalya, Vietnam Vizesi Ardahan, Vietnam Vizesi Artvin, Vietnam Vizesi Aydın, Vietnam Vizesi Balıkesir, Vietnam Vizesi Bartın, Vietnam Vizesi Batman, Vietnam Vizesi Bayburt, Vietnam Vizesi Bilecik, Vietnam Vizesi Bingöl, Vietnam Vizesi Bitlis, Vietnam Vizesi Bolu, Vietnam Vizesi Burdur, Vietnam Vizesi Bursa, Vietnam Vizesi Çanakkale, Vietnam Vizesi Çankırı, Vietnam Vizesi Çorum, Vietnam Vizesi Denizli, Vietnam Vizesi Diyarbakır, Vietnam Vizesi Düzce, Vietnam Vizesi Edirne, Vietnam Vizesi Elazığ, Vietnam Vizesi Erzincan, Vietnam Vizesi Erzurum, Vietnam Vizesi Eskişehir, Vietnam Vizesi Gaziantep, Vietnam Vizesi Giresun, Vietnam Vizesi Gümüşhane, Vietnam Vizesi Hakkari, Vietnam Vizesi Hatay, Vietnam Vizesi Iğdır, Vietnam Vizesi Isparta, Vietnam Vizesi İstanbul, Vietnam Vizesi İzmir, Vietnam Vizesi Kahramanmaraş, Vietnam Vizesi Karabük, Vietnam Vizesi Karaman, Vietnam Vizesi Kars, Vietnam Vizesi Kastamonu, Vietnam Vizesi Kayseri, Vietnam Vizesi Kırıkkale, Vietnam Vizesi Kırklareli, Vietnam Vizesi Kırşehir, Vietnam Vizesi Kilis, Vietnam Vizesi Kocaeli, Vietnam Vizesi Konya, Vietnam Vizesi Kütahya, Vietnam Vizesi Malatya, Vietnam Vizesi Manisa, Vietnam Vizesi Mardin, Vietnam Vizesi Mersin, Vietnam Vizesi Muğla, Vietnam Vizesi Muş, Vietnam Vizesi Nevşehir, Vietnam Vizesi Niğde, Vietnam Vizesi Ordu, Vietnam Vizesi Osmaniye, Vietnam Vizesi Rize, Vietnam Vizesi Sakarya, Vietnam Vizesi Samsun, Vietnam Vizesi Siirt, Vietnam Vizesi Sinop, Vietnam Vizesi Sivas, Vietnam Vizesi Şanlıurfa, Vietnam Vizesi Şırnak, Vietnam Vizesi Tekirdağ, Vietnam Vizesi Tokat, Vietnam Vizesi Trabzon, Vietnam Vizesi Tunceli, Vietnam Vizesi Uşak, Vietnam Vizesi Van, Vietnam Vizesi Yalova, Vietnam Vizesi Yozgat, Vietnam Vizesi Zonguldak, Vietnam Vizesi Kıbrıs, Vietnam Vizesi KKTC

Faydalı Linkler