Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi  Örneği

1.Pasaport Detayları

 • Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve vize onay işlemleri için pasaportta 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport geçerlilik tarihinin Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesinin bitim tarihinden en az 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

2.Fotoğraf Detayları

 • Cezayir vizesi başvurularında kullanılmak üzere adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Cezayir vize başvurusu için müracaat dosyasına koyulacak biyometrik fotoğrafların beyaz ve desensiz arka plana sahip olarak fotoğraftaki kişinin tüm ayrıntılarının fotoğrafta net bir şekilde ön plana çıkarması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf boyutları için de 30 mm genişlik ve 35 mm yükseklik talep edildiği için fotoğraf çekiminden önce bu durumun belirtilmesi ve bu boyutlarda fotoğrafın basılması sağlanmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

4.Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Başvuru Formu

 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, Cezayir’de varsa yakınlarınızın bilgisi, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır. Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir.
 • Başvuru Formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Seyahat Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Sağlık Raporu

 • Türkiye Cumhuriyeti Sağlık bakanlığına bağlı özel veya devlet hastanesinden alınmış sağlık raporu.

7.Cezayir  Davetiyesi

 • Cezayir topraklarında faaliyet  gösteren özel veya devlet hastanesinden alınmış davetiye.

9.Sağlık Giderleri

 • Cezayir’de tedavi göreceği süre boyunca masraflarını karşılayacağına dair belge ( Banka Hesabı)
 • Bankadan başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren ayrıntılı banka hesap dökümü.
 • Hesap dökümünün bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap internet üzerinden alınmış olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Hesabınızda en az yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

 

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Ücretleri

 • Cezayir Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Cezayir Vizesi Fiyatı belirlenirken Cezayir Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Cezayir Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Cezayir Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.
Önemli Notlar
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Cezayir Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Cezayir Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Cezayir Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Cezayir Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Cezayir Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi

Ülkemiz sınırları içerisinden Cezayir’e tıbbı tedavi amaçlı gidecekseniz bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar arasında her ne amaçla gidilse de; vize şartı ilk sıradadır. İlk olarak vize işlemlerini tamamlamanız gerekir. Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi için hazırlamanız gereken evraklar bulunuyor. Bunlar arasında ilk olarak; pasaportunuzda Cezayir’e dönüş tarihi ile en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Yani bu seyahatinizin yanında bir de Cezayir seyahatinizin eklenmesi gerekir. Pasaportunuzun içerisindeki 2. Sayfada kişinin imzası kısmı için pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekir. Pasaportun kesinlikle yıpranmış ya da yırtık olmaması gerekir. Pasaportunuzun içerisinde Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi 2018 için Cezayir vizesinin yapıştırılması amacı ile 1 adet boş bir sayfa olması gerekir.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Örneği

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Örneği

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Nasıl Alınır?

İlk olarak pasaport işlemlerinizi tamamlamanız ardından vize işlemlerinizin de tamamlanması gerekir. Tüm bu işlemler için Marina Vize size kolay ve hızlı bir şekilde yardımcı olabilir. Eğer Cezayir’e ülkemiz sınırları içerisinden sadece tıbbı tedavi amaçlı gidiyorsanız ilk olarak Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu yaptırmanız gerekecektir. Konsolosluk için başvuru formu almanız durumunda vize türünü tıbbi tedavi olarak tercih etmeniz gerekir. Ardından bir miktar para ödemeniz gerekecektir. Ödenecek para ise; kişinin yaşına, mesleğine ya da özel bir niteliğinin olması ile farklılık gösterebilir. Dolayısı ile tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka bir acente ile anlaşma yapmanız gerekir. Acente ile anlaşmanız durumunda Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi işlemleri için size yardımcı olunacaktır. Tedavi amaçlı gidiyorsanız 1 aylık ya da 3 aylık tercih etmeniz gerekecektir. Giriş sayısını da bu duruma göre tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tıbbi tedavi amaçlı gidilen Cezayir için 1 girişli ya da çok girişli olarak tercih edebilirsiniz. Bunun için Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi ücreti konusunda farklılıklar yaşayabilirsiniz. Örneğin 1 aylık tedavi amaçlı olarak ve 1 girişli tercih ediyorsanız işlem süresi olarak 2 iş günü olacaktır.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize koşulları arasında ilk olarak pasaportunuz için Cezayir Vizesine yer ayırmanız önemlidir. Daha sonrasında gerekli evrakları tamamlamanız ile Cezayir vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Peki Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi gerekli evraklar nedir diye düşünüyorsanız bunu öğrenmek için Marina Vize size yardımcı olacaktır. Ayrıca tıbbi tedavi vizesinin kaç günde çıktığını merak ediyorsanız 1 aylık ve 3 aylık seçeneklerinden sizin için uygun olanını tercih etmeniz gerekecektir. Bu doğrultuda tıbbi tedavi vizesi çıkarmak için işlem süresi 2 iş günü olarak beyan edilmiştir. Ayrıca bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız da acentemiz olarak size yardımcı olacağız. İsterseniz Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi danışmanlığı için öncelikli olarak bizi tercih etmeniz ardından tüm işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabileceğiz. Bu durum karşısında daha hızlı işlemleriniz halledilecek ve daha sonrasında Cezayir’e ülkemiz sınırları içerisinde giriş yapabileceksiniz. Vizesiz giriş olmadığı gibi; vize içerisinde Cezayir’e hangi amaçla girdiğinizi beyan eden formu da doldurmanız gerekecektir. Ayrıca site içerisinde verilen bilgiler arasında konsolosluklar tarafından onay bekleyecek olan evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ankara ve İstanbul olmak üzere iki adet Cezayir konsolosluğu bulunur. Sizin için hangi seçenek uygunsa oradan işlemlerinizi halledebilirsiniz. Acentemiz olarak size tüm bu işlemler esnasında kolaylık sağlamak istiyoruz ve güvenli bir şekilde yanınızda oluyoruz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 , Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 468 77 19
Fax : (+90) 312 468 75 93
Email : cezayirbe@yahoo.fr

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Gazeteciler Sitesi ,23 Temmuz Meydanı ,No: 7, 34394 Şişli / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 356 95 16
Fax : (+90) 212 356 95 15
Email :istconsalg@yahoo.fr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
Bayrak Cezayir Vizesi
Başkent Cezayir
Nüfus 32.17 Milyon
Yüzölçümü 2.381.741 km²
Para Birimi Cezayir Dinarı
Milli Gelir 239.6 Milyar Euro
Enflasyon %4.1
İşsizlik Oranı %12.4
Yaşam Süresi Kadın 75.7 – Erkek 72.3
Telefon Kodu +213

Etiket Bulutu

Cezayir Vize Başvurusu

Faydalı Linkler