Ukrayna Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ukrayna Turist Vizesi için Gerekli Evraklar

UKRAYNA TURİSTİK VİZELERİ KALDIRILDI: Ukrayna Konsolosluğundan edinilen yazılı bilgilendirme mesajına göre; 15 Ağustos 2012 tarihinden itibaren Turistik amaçlı seyahatlerde Türk Vatandaşları için 6 Ay içerisinde 90 gün vizesiz seyahat uygulaması başlamıştır. 90 Günü aşmamak kaydıyla Ukrayna’da kalabilirler.

1.Pasaport ile seyahat edecek kişiler

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Pasaport geçerlilik süresi en az 180 gün olması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla Ukrayna devletine girişleri kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık, deforme ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

2.Çipli Kimlikle seyahat edecek kişiler

 • Kimlikte TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Ukrayna’ya seyahatte bulunacak kişilerin Yeni çipli kimlik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.Eski kimlikle Ukrayna’ya girişleri kabul edilmemektedir.

Özel Ziyaret Vizesi veya  Ticari Vize almak isteyenler Yan Tarafta Yer alan Özel Ziyaret Vizesi ve Ticari Vize Linklerine Tıklayarak Gerekli Evrak Listesini Görebilirler.

Önemli Not:  Ukrayna’ya Turistik Amaçlı Ziyaret Gerçekleştirecek Kişiler Mutlaka Ukrayna’ya gitmeden Önce Otel Rezervasyonu yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu Konuda Marina Vize Size Yardımcı olmaya hazırdır. Bu Konu ile ilgili Telefondan Bilgi alabilirsiniz.

Ukrayna Turist Vize Örneği

Tüm Sorularınız için Çekinmeden Bizi arayabilirsiniz.

7/24 Destek Hatlarımız

Turkcell    : 0538 954 74 58

Vodafone : 0541 963 17 14

 

Ukrayna Vize Fiyat Listesi

 • Ukrayna Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Ukrayna Vizesi Fiyatı belirlenirken Ukrayna Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Ukrayna Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Ukrayna Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Ukrayna Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Ukrayna Vizesi başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Ukrayna Vize başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Ukrayna Vizesi müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Ukrayna Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Ukrayna Turist Vizesi

Ukrayna Turist Vizesi bir Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna’ya turistik amaçlı seyahatler için alınan vizeye verilen addır. Ukrayna, toprakları tamamen Avrupa kıtasının içerisinde bulunan yüz ölçümü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkesidir. Türkiye’yle ortak olarak, Karadeniz’e komşu olan Ukrayna ile Türkiye arasında bu komşuluk ilişkileri 2012 tarihi itibariye turistik geziler için turistik vizenin kaldırılmasıyla daha da pekişmiştir. Ukrayna Turist Vizesi 2018 yılı içerisinde de alınmasına gerek yoktur. Marina Vize müşterilerine Ukrayna Vizesi ile ilgili tüm konularda ihtiyacı olan tüm desteği verecektir.

Ukrayna Turist Vizesi Örneği

Ukrayna Turist Vizesi Örneği

Ukrayna Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Ukrayna ülke sınırları içerisinde bulunan tüm şehirlere Türk vatandaşlarının yapacakları turistik seyahatler için vize alınmasına gerek yoktur. Yani Ukrayna Turist Vizesi başvurusu yapmak gerekmemektedir. Vizesiz turistik seyahat uygulamasında ilk belirlenen vizesiz olarak Ukrayna’ya giriş süresi 30 günken, daha sonra bu süre 60 güne çıkarılmıştır. Ukrayna’ya turistik amaçlı yapılacak geziler sadece pasaport ve Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanıyla yapılabilir. (2017 yılında Ukrayna Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla, yeni çipli T.C. kimlik kartlarına sahip olan Türk vatandaşlarından ülkeye girişte pasaport istenmeyecektir) Ancak seyahat süresi iki geçmemelidir. İki aylık turistik seyahat sonunda Türkiye’ye geri dönülmeli, istenirse daha sonra tekrar turistik gezi amacıyla çıkış yapılmalıdır. Ukrayna’ya bir yıl içerisinde maksimum 3 kez vizesiz turistik seyahat yapılabilir. Ancak Türkiye’ye geri dönüldükten sonra tekrar vizesiz seyahat için arada en az bir aylık bir süre olmalıdır. Ukrayna Turist Vizesi işlemleri için sadece pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmeli ve pasaportta en az bir sayfalık boş ver bulunması gerekmektedir. Burada turistik seyahat boyunca Ukrayna’da konaklanacak otel rezervasyonunun ve dönüş uçak biletinin ülkeye girişte görevlilere ibraz edilmesi giriş işlemlerinin çok daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Acentemiz tarafından istenildiği takdirde müşterilerine otel rezervasyon ve Ukrayna uçak bileti danışmanlığı da sağlanmaktadır. Bu durumda Ukrayna Turist Vizesi ücreti de ödenmeyecektir. Tüm bu şartlar özellikle 2012 yılından sonra Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya giriş sayısını çok büyük oranda arttırmakta, turistik seyahat konusunda en Ukraynayı tercih edilen ülkeler sıralamasında en üst sıralara çıkarmaktadır.

Ukrayna Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

2012 yılı itibariyle Ukrayna ile Türkiye arasında karşılıklı olarak turist vizesi kaldırılarak, turistik seyahatler vizeden muaf tutulmuştur. Bu nedenle Ukrayna Turist Vizesi gerekli evraklar konusunda herhangi bir belge ibraz edilmesi gerekmemektedir. Ukrayna’ya vizesiz yapılacak turistik seyahat süresi 60 gündür. Yani iki ay süresince Ukrayna’nın tüm turistik bölgeleri rahatlıkla gezilebilir. Bununla birlikte bu iki ayın sonunda Türkiye’ye geri dönüş yapılmasının ardından, bir aylık süre geçtiğinde tekrar iki aylık Ukrayna’ya turistik seyahat yapılabilir. Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya yaptıkları turistik seyahatler sadece pasaport ve nüfus cüzdanıyla yapılabilmekte, Ukrayna tarafından 2017 yılında yayınlanan bir kararla yeni çıkan çipli kimliklere sahip Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya girişlerinde pasaport ibraz etmeleri bile gerekmeyecektir. 26 adet idari bölgeye ayrılmış Ukrayna’da Kiev, Simferapol, Donetsk, Odesa, Yalta, Sivastopol, Lviv gibi şehirleri görebilmek, kış turizminde kar konusunda oldukça cömert olan coğrafyasından faydalanabilmek, turistik seyahate en uygun olan Haziran – Eylül arası Ukrayna’nın turistik yerlerini gezebilmek için Ukrayna Turist Vizesi vize danışmanlığı hakkında kafanıza takılan her noktada Marina Vize olarak sizlere yardımcı oluyor; sadece turistik gezilerinizde değil, Ukrayna evlilik vizesi, ticari vize, eğitim vizesi, express vize taleplerinizi en kısa sürede karşılayıp en uygun koşullarda tüm vize işlemlerinizde yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Ukrayna Ankara Büyükelçiliği

Sancak Mah., 512. Sok., No:17, 06550 Yıldız,-Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 441 54 99
Fax : (+90) 312 440 68 15
Email : emb_tr@mfa.gov.ua

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu

Adakale Sok. ,No: 13, Şenlikköy,-Florya/Bakırköy / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 662 25 41
Fax : (+90) 212 662 18 76
Email :ukrist@superonline.com

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Ukrayna Cumhuriyeti
Bayrak Ukrayna Vizesi
Başkent Kiev
Nüfus 45.70 Milyon
Yüzölçümü 603.550 Km2
Para Birimi Grivna (UAH
Milli Gelir 294.3 Milyar Euro
Enflasyon %12.3
İşsizlik Oranı %4.8
Yaşam Süresi Kadın 74.5 – Erkek 62.3
Telefon Kodu +380

Etiket Bulutu

Ukrayna Vize Başvurusu

Faydalı Linkler