Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Arjantin Kültür Vizesi

Arjantin Kültür Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Arjantin Kültür Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Arjantin Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Arjantin arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Arjantin ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Arjantin Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Arjantin Çalışma Vizesi, Arjantin Öğrenci vizesi  ve Arjantin Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Arjantin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arjantin Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

  • Arjantin Turist Vizesi: Türkiye ve Arjantin arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Arjantin ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Arjantin Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

  • Arjantin Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Arjantin Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Arjantin Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

  • Arjantin Eğitim Vizesi:  Arjantin ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Arjantin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arjantin Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Arjantin Aile Birleşim Vizesi (Arjantin Evlilik Vizesi): Arjantin vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Arjantin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arjantin Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Arjantin Kültür Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Arjantin Ankara Büyükelçiliği

Ambassador PATRICIA BEATRIZ SALAS

Chancery:
Karaca Sok. No:19 Gaziosmanpaşa- Çankaya
 : +90 (312) 446 2062
 : +90 (312) 446 2063
 : [email protected]
 : [email protected]
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-15.00

 Arjantin İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Diego Ernesto Alvarez Rivera

Chancery:
Süzer Plaza, Askerocağı Cad. No: 9 Kat:16 Ofis: 1602/1603 Elmadağ- Şişli
 : +90 (212) 243 1170
 : +90 (212) 243 0633
 : +90 (212) 243 5815-16
 : +90 (212) 243 1110
 : [email protected]
 : cgest.mrecic.gov.ar

Office Hours:

Monday - Friday: 09.30-16.30

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Arjantin Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Buenos Aires
Nüfus 47.327.407
Yüzölçümü 2.780.400 km2
Para Birimi Arjantin Pesosu
Milli Gelir 630,7 milyar ABD Doları
Enflasyon % 78.5
İşsizlik Oranı % 6.9
Yaşam Süresi 75,89
Telefon Kodu +54
4.90 / 5 ( 448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.