Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Arnavutluk Vizesi

Arnavutluk Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Arnavutluk Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Arnavutluk Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Arnavutluk arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Arnavutluk ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Arnavutluk Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Arnavutluk Çalışma Vizesi, Arnavutluk Öğrenci vizesi  ve Arnavutluk Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Arnavutluk Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arnavutluk Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

  • Arnavutluk Turist Vizesi: Türkiye ve Arnavutluk arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Arnavutluk ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Arnavutluk Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

  • Arnavutluk Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Arnavutluk Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Arnavutluk Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

  • Arnavutluk Eğitim Vizesi:  Arnavutluk ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Arnavutluk Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arnavutluk Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Arnavutluk Aile Birleşim Vizesi (Arnavutluk Evlilik Vizesi): Arnavutluk vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Arnavutluk Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Arnavutluk Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Arnavutluk Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği

Ambassador KASTRIOT ROBO

Chancery:
İlkbahar Mahallesi Medine Müdafi Addesi No:35, 06690 Çankaya/Ankara
 : +90 (312) 441 6103
 : +90 (312) 441 6104
 : +90 (312) 441 6109
 : embassy.ankara@mfa.gov.al
 : www.albaniaembassyankara.net

Office Hours:

Monday - Thursday : 09.00-17.30 / Friday : 09.00 - 15.00

 Arnavutluk İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Blerta Kadzadej

Chancery:
Adnan Saygun Caddesi, Uydu Sokak, No: 4/14, Ulus
 : +90 (212) 244 32 56
 : +90 (212) 244 32 57
 : +90 (212) 244 32 38
 : consulate.istanbul@mfa.gov.al
 : www.ambasadat.gov.al/istanbul-consulate

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-14.00

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Arnavutluk Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Tiran
Nüfus 2.9 milyon
Yüzölçümü 28.748 km2
Para Birimi Arnavutluk Leki
Milli Gelir 15.3 milyar Dolar
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %12,5
Yaşam Süresi 76.9
Telefon Kodu +355
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.