Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan Vizesi Genel Bilgi

Pasaportu olan Türk vatandaşları, gerekli belgeleri toplayarak vize alıp Azerbaycan’ye seyahat etme imkanına sahiplerdir. Vize başvuru süreçleri, ne kadar ücret ödeneceği ve gerekli tüm evraklar Konsolosluklar tarafından belirtilir. Azerbaycan Vizesi alma işlemleri sırasında sorun yaşanmaması açısından pasaportun 10 yıldan eski olmamasında fayda vardır. Aynı zamanda pasaportların seyahatten sonra en az 6 ay daha kullanılabilmesi önemlidir. Azerbaycan’ye seyahat edecek olanlar, turist, ticari ya da transit vize başvurusu yapabilirler. Vize türüne göre ödenecek tutar, başvuru ücretleri ve istenen evraklarda değişiklik göstermektedir. Hususi yani yeşil pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmadan, en fazla 90 gün süre ile Azerbaycan’de konaklayabilirler.

Tek girişlik kısa dönemli vize başvurusu yapanların Azerbaycan’de en fazla 30 gün kalmalarına izin verilir. 90 günlük uzun süreli vize başvurusu yapanların ise onaylanma sürecinde en az 1 ay boyunca beklemeleri gerekir. Azerbaycan Vizesi sonuçlanma süresi çeşidine göre değişiklik gösterir. Turistik vize başvurusu yapanların tamamlamaları gereken evraklar arasında, 2 adet fotoğraf, pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, ikametgah ve başvuru formu vardır. Ticari vize alacak olanların ise Azerbaycan’de gidecekleri şirketten davet mektubu almaları gerekir. Bu sayede vize çıkma süreci kısalır. Tüm evraklar tamamlandığında vizelerin onaylanma süresi 72 saat yani 3 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak yoğunluk olması ya da resmi tatile denk gelmesi durumunda süre uzayabilir.

Azerbaycan Vizesi başvurusu yapanlar, fotoğraflarını da biyometrik olarak çektirmek zorundalardır. Öğrencilerin ise okudukları kurumda belge almaları gerekir. Konsolosluk vize işlemleri sırasında vatandaşlardan ekstra evrak talebinde bulunabilir. İşlemler sırasında seyahatin aksamaması ve yolculuk ile ilgili problem oluşmaması adına 1 ay öncesinden başvuru yapmakta fayda vardır. Azerbaycan üzerinden transit vizesi alacak olanların ise belirtilen ülkede en fazla 96 saat konaklama hakları bulunur. Transit vize başvurusu yapanların özellikle uçak biletlerinin dokümanlarını belirtmeleri zorunludur. Yolcular Azerbaycan üzerinden farklı bir ülkeye gideceklerse, 24 saati aşmadıkları ve havaalanından çıkmadıkları sürece vize almalarına gerek yoktur. Azerbaycan’de zaman geçirip farklı ülkeye geçecek olan vatandaşlara vize zorunluluğu vardır.

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Azerbaycan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
1 Aylık Turistik 1 Girişli 3 İş Günü 55 USD
1 Aylık Turistik Ekspres 1 Girişli 1 İş Günü 75 USD
  • Azerbaycan Vizesi Fiyat Listesi 2024 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
  • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
  • Azerbaycan Vizesi Fiyatı belirlenirken Azerbaycan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
  • Yukarıdaki ücret tablosunda belirtilen Azerbaycan Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
  • Azerbaycan Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Rashad Mammadov

Chancery:
Diplomatik Site, Bakü Sok. No:1, Oran 06450
 : +90 (312) 491 1681
 : +90 (312) 491 1682
 : +90 (312) 491 1683
 : +90 (312) 492 0430
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-18.00

 Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General NARMINA MUSTAFAYEVA

Chancery:
Akatlar Mahallesi, Zeytinoğlu caddesi no 65. Beşiktaş
 : +90 (212) 325 8042 - 45
 : +90 (212) 284 9579
 : [email protected]
 : www.istanbul.mfa.gov.az


Ülke Bilgileri

Resmi Adı Azerbaycan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Bakü
Nüfus 10, 160 milyon
Yüzölçümü 86.600 km²
Para Birimi Azerbaycan Manatı
Milli Gelir 40,75 milyar USD
Enflasyon %6,7
İşsizlik Oranı %5,96
Yaşam Süresi Erkek 68.8 Kadın 74.1
Telefon Kodu +994
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.