Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Belarus-Beyaz Rusya Vizesi

Belarus-Beyaz Rusya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belarus-Beyaz Rusya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Belarus (Beyaz Rusya) arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Belarus (Beyaz Rusya) ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Belarus (Beyaz Rusya) Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Belarus (Beyaz Rusya) Çalışma Vizesi, Belarus (Beyaz Rusya) Öğrenci vizesi  ve Belarus (Beyaz Rusya) Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Belarus (Beyaz Rusya) Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belarus (Beyaz Rusya) Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Turist Vizesi: Türkiye ve Belarus (Beyaz Rusya) arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Belarus (Beyaz Rusya) ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Belarus (Beyaz Rusya) Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Belarus (Beyaz Rusya) Eğitim Vizesi:  Belarus (Beyaz Rusya) ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Belarus (Beyaz Rusya) Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belarus (Beyaz Rusya) Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Belarus (Beyaz Rusya) Aile Birleşim Vizesi (Belarus (Beyaz Rusya) Evlilik Vizesi): Belarus (Beyaz Rusya) vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Belarus (Beyaz Rusya) Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belarus (Beyaz Rusya) Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Belarus-Beyaz Rusya Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Belarus-Beyaz Ankara Büyükelçiliği

Ambassador VICTOR Rybak

Chancery:
Güzeltepe Mah., Abidin Daver Sokağı, No.17, 06550, Çankaya
 : +90 (312) 441 6770
 : +90 (312) 441 6769
 : +90 (312) 441 6450
 : +90 (312) 441 6674
 : turkey@mfa.gov.by
 : turkey.consul@mfa.gov.by

Office Hours:

09.00-13.00 / 14.00-18.00

 Belarus-Beyaz İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General ALEKSEI SHVED

Chancery:
Birgul sk., Toros Villa №: 1/B, Florya, Bakırköy 34153
 : +90 (212) 573 6631
 : +90 (212) 573 6671
 : turkey.istanbul@mfa.gov.by
 : www.turkey.mfa.gov.by

Office Hours:

Monday - Friday : 09.00-13.00 / 14.00-18.00

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Belarus Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Minsk
Nüfus 9,5 milyon
Yüzölçümü 208 bin km2
Para Birimi Belarus Rublesi
Milli Gelir 60,9 milyar ABD Doları
Enflasyon %4,9
İşsizlik Oranı % 5,9
Yaşam Süresi 74,23
Telefon Kodu +375
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.