Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Belize Vizesi

Belize Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belize Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Belize Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Belize arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Belize ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Belize Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Belize Çalışma Vizesi, Belize Öğrenci vizesi  ve Belize Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Belize Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belize Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

  • Belize Turist Vizesi: Türkiye ve Belize arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Belize ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Belize Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

  • Belize Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Belize Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Belize Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

  • Belize Eğitim Vizesi:  Belize ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Belize Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belize Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Belize Aile Birleşim Vizesi (Belize Evlilik Vizesi): Belize vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Belize Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Belize Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Belize Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Belize Ankara Büyükelçiliği

ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ BULUNMAMAKTADIR.

 Belize İstanbul Başkonsolosluğu

İSTANBUL BÜYÜKELÇİLİĞİ BULUNMAMAKTADIR.

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Belize
Bayrak
Başkent Belmopán
Nüfus 400.000
Yüzölçümü 22.970 km2
Para Birimi Belize doları
Milli Gelir 1,79 milyar ABD Doları
Enflasyon %3,24
İşsizlik Oranı %8,22
Yaşam Süresi 67
Telefon Kodu +501
4.90 / 5 ( 461 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.