Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Bosna-Hersek Vizesi

Bosna-Hersek Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bosna-Hersek Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Bosna Hersek Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Bosna Hersek arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Bosna Hersek ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Bosna Hersek Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Bosna Hersek Çalışma Vizesi, Bosna Hersek Öğrenci vizesi  ve Bosna Hersek Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Bosna Hersek Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Bosna Hersek Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Bosna Hersek Turist Vizesi: Türkiye ve Bosna Hersek arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Bosna Hersek ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Bosna Hersek Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Bosna Hersek Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Bosna Hersek Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Bosna Hersek Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

 • Bosna Hersek Eğitim Vizesi:  Bosna Hersek ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Bosna Hersek Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Bosna Hersek Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Bosna Hersek Aile Birleşim Vizesi (Bosna Hersek Evlilik Vizesi): Bosna Hersek vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Bosna Hersek Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Bosna Hersek Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Bosna-Hersek Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Bosna-Hersek Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Bosna-Hersek Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Bosna-Hersek Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Bosna-Hersek Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Bosna-Hersek Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ADIS ALAGIC

Chancery:
Paris Caddesi No: 47 Çankaya
 : +90 (312) 427 3602
 : +90 (312) 427 3603
 : +90 (312) 427 3604
 : amb.ankara@mvp.gov.ba

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00-17:00

 Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General SINISA MIHAILOVIC

Chancery:
Dikilitaş mah., Yeni Gelin Sok., No: 24, Kat.3, Beşiktaş
 : +90 (212) 236 6934
 : +90 (212) 236 6892
 : +90 (212) 236 2831
 : gcobih.istanbul@gmail.com
 : www.gkbihistanbul.ba

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-17.00

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Bosna-Hersek
Bayrak
Başkent Saraybosna
Nüfus 3.301.000
Yüzölçümü 51.197 km2
Para Birimi KM (Değiştirilebilir Mark)
Milli Gelir 19,4 milyar Dolar
Enflasyon %-1,6
İşsizlik Oranı %19
Yaşam Süresi 76.8
Telefon Kodu +387
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.