Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Brezilya Vizesi

Brezilya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Brezilya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Brezilya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Brezilya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Brezilya ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Brezilya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Brezilya Çalışma Vizesi, Brezilya Öğrenci vizesi  ve Brezilya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Brezilya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brezilya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

  • Brezilya Turist Vizesi: Türkiye ve Brezilya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Brezilya ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Brezilya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

  • Brezilya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Brezilya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Brezilya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

  • Brezilya Eğitim Vizesi:  Brezilya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Brezilya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brezilya Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Brezilya Aile Birleşim Vizesi (Brezilya Evlilik Vizesi): Brezilya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Brezilya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brezilya Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Brezilya Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Brezilya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Carlos Ricardo Martins Ceglia

Chancery:
Reşit Galip Cad. 69/A G.O.P., 06700
 : +90 (312) 448 1840
 : +90 (312) 448 1841
 : +90 (312) 4482972
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday 09:00 – 17:00

 Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General REGINA MARIA CORDEIRO DUNLOP

Chancery:
Asker Ocaği Cad. Nr. 9, Sűzer Plaza 4. Kat, Elmadağ, Şişli
 : +90 (212) 252 0013
 : +90 (212) 252 1057
 : [email protected]
 : http://istambul.itamaraty.gov.br

Ülke Bilgileri

Resmi Adı BREZİLYA FEDERATİF CUMHURİYETİ
Bayrak
Başkent Brazilya
Nüfus 213 milyon
Yüzölçümü 8.510.345 km2
Para Birimi Brezilya Reali (BRL)
Milli Gelir 1,6 trilyon ABD Doları
Enflasyon % 6,47
İşsizlik Oranı % 8,3
Yaşam Süresi 74,01
Telefon Kodu +55
4.90 / 5 ( 511 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.