Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Brunei Vizesi

Brunei Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Brunei Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Brunei Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Brunei arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Brunei ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Brunei Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Brunei Çalışma Vizesi, Brunei Öğrenci vizesi  ve Brunei Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Brunei Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brunei Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Brunei Turist Vizesi: Türkiye ve Brunei arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Brunei ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Brunei Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Brunei Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Brunei Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Brunei Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Brunei Eğitim Vizesi:  Brunei ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Brunei Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brunei Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Brunei Aile Birleşim Vizesi (Brunei Evlilik Vizesi): Brunei vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Brunei Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Brunei Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Brunei Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Brunei Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Shafiee Kassim

Chancery:
Rafet Canıtez Caddesi Arif Nihat Asya Sokak No:33 ÇANKAYA
 : +90 (312) 4904460
 : +90 (312) 490 4462
 : [email protected]

 Brunei İstanbul Başkonsolosluğu

İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU BULUNMAMAKTADIR.

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Brunei Darussalam
Bayrak
Başkent Bandar Seri Begavan
Nüfus 440.000
Yüzölçümü 5765 km²
Para Birimi Brunei Doları
Milli Gelir 14,01 milyar ABD Doları
Enflasyon %4,1
İşsizlik Oranı %8,37
Yaşam Süresi 74,80
Telefon Kodu +673
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.