Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Dominik Cumhuriyeti Ticari Vize

Dominik Cumhuriyeti Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dominik Cumhuriyeti Ticari Vize için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Dominik Cumhuriyeti Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Dominik Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Dominik Cumhuriyeti ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Dominik Cumhuriyeti Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Dominik Cumhuriyeti Çalışma Vizesi, Dominik Cumhuriyeti Öğrenci vizesi  ve Dominik Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominik Cumhuriyeti Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Dominik Cumhuriyeti Turist Vizesi: Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Dominik Cumhuriyeti ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Dominik Cumhuriyeti Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Dominik Cumhuriyeti Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Dominik Cumhuriyeti Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Dominik Cumhuriyeti Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 

 

 • Dominik Cumhuriyeti Eğitim Vizesi:  Dominik Cumhuriyeti ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominik Cumhuriyeti Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Dominik Cumhuriyeti Aile Birleşim Vizesi (Dominik Cumhuriyeti Evlilik Vizesi): Dominik Cumhuriyeti vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominik Cumhuriyeti Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Dominik Cumhuriyeti Ticari Vize Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Dominik Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Dominik Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Dominik Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Dominik Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Dominik Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Dominik Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ELIAS RAFAEL SERULLE TAVAREZ

 : embajadard.turquia@hotmail.com

4.8 / 5 ( 248 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Dominik Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Santo Domingo
Nüfus 10,63 milyon
Yüzölçümü 48,671 km2
Para Birimi Dominik pesosu
Milli Gelir 78,314 milyar $
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +1-809
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.