Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Dubai Vizesi Genel Bakış

Dubai Vizesi Genel Bilgi

Pasaportu olan Türk vatandaşları, gerekli belgeleri toplayarak vize alıp Dubai’ye seyahat etme imkanına sahiplerdir. Vize başvuru süreçleri, ne kadar ücret ödeneceği ve gerekli tüm evraklar Konsolosluklar tarafından belirtilir. Dubai Vizesi alma işlemleri sırasında sorun yaşanmaması açısından pasaportun 10 yıldan eski olmamasında fayda vardır. Aynı zamanda pasaportların seyahatten sonra en az 6 ay daha kullanılabilmesi önemlidir. Dubai’ye seyahat edecek olanlar, turist, ticari ya da transit vize başvurusu yapabilirler. Vize türüne göre ödenecek tutar, başvuru ücretleri ve istenen evraklarda değişiklik göstermektedir. Hususi yani yeşil pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmadan, en fazla 90 gün süre ile Dubai’de konaklayabilirler.

Tek girişlik kısa dönemli vize başvurusu yapanların Dubai’de en fazla 30 gün kalmalarına izin verilir. 90 günlük uzun süreli vize başvurusu yapanların ise onaylanma sürecinde en az 1 ay boyunca beklemeleri gerekir. Dubai Vizesi sonuçlanma süresi çeşidine göre değişiklik gösterir. Turistik vize başvurusu yapanların tamamlamaları gereken evraklar arasında, 2 adet fotoğraf, pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, ikametgah ve başvuru formu vardır. Ticari vize alacak olanların ise Dubai’de gidecekleri şirketten davet mektubu almaları gerekir. Bu sayede vize çıkma süreci kısalır. Tüm evraklar tamamlandığında vizelerin onaylanma süresi 72 saat yani 3 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak yoğunluk olması ya da resmi tatile denk gelmesi durumunda süre uzayabilir.

Dubai Vizesi başvurusu yapanlar, fotoğraflarını da biyometrik olarak çektirmek zorundalardır. Öğrencilerin ise okudukları kurumda belge almaları gerekir. Konsolosluk vize işlemleri sırasında vatandaşlardan ekstra evrak talebinde bulunabilir. İşlemler sırasında seyahatin aksamaması ve yolculuk ile ilgili problem oluşmaması adına 1 ay öncesinden başvuru yapmakta fayda vardır. Dubai üzerinden transit vizesi alacak olanların ise belirtilen ülkede en fazla 96 saat konaklama hakları bulunur. Transit vize başvurusu yapanların özellikle uçak biletlerinin dokümanlarını belirtmeleri zorunludur. Yolcular Dubai üzerinden farklı bir ülkeye gideceklerse, 24 saati aşmadıkları ve havaalanından çıkmadıkları sürece vize almalarına gerek yoktur. Dubai’de zaman geçirip farklı ülkeye geçecek olan vatandaşlara vize zorunluluğu vardır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Dubai Ankara Büyükelçiliği

Turan Güneş Bulvarı 571.Cad. 608 Sok No:3 Sancak Mah.
Telefon : (+90) 312 490 14 14
Fax      : (+90) 312 491 23 33
Email : uaeemb@superonliıne.com

 Dubai İstanbul Başkonsolosluğu

Konaklar mah. Meşeli Sok. No:11 34330 4.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 317 92 57
Fax      : (+90) 212 278 05 70
Email : istanbul@uaeconsulate.com.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Birleşik Arap Emirlikleri
Bayrak
Başkent Abu Dhabi
Nüfus 4.79 Milyon
Yüzölçümü 83.600 Km2
Para Birimi BAE Dirhemi
Milli Gelir 201.4 Milyar Euro
Enflasyon %1.5
İşsizlik Oranı %2.4
Yaşam Süresi Kadın 78.7 – Erkek 73.5
Telefon Kodu +971
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.