Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ekvador Vizesi

Ekvador Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ekvador Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Ekvador Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Ekvador arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Ekvador ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Ekvador Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Ekvador Çalışma Vizesi, Ekvador Öğrenci vizesi  ve Ekvador Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Ekvador Turist Vizesi: Türkiye ve Ekvador arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Ekvador ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Ekvador Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Ekvador Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Ekvador Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Ekvador Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 

 

 • Ekvador Eğitim Vizesi:  Ekvador ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Ekvador Aile Birleşim Vizesi (Ekvador Evlilik Vizesi): Ekvador vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Ekvador Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Ekvador Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Ekvador Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Ekvador Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Ekvador Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Ekvador Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Ekvador Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Fanny de Lourdes PUMA PUMA

Chancery:
Kelebek Sok.,No:21/1,G.O.P
 : +90 (312) 4460160
 : +90 (312) 4460172
 : +90 (312) 446 0173
 : eecuturquia@cancilleria.gob.ec

Office Hours:

Monday-Friday 09:00-13:00/14:00-17:30

4.8 / 5 ( 269 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ekvador Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kito
Nüfus 17,08 milyon
Yüzölçümü 283.560 km²
Para Birimi Amerikan doları
Milli Gelir 94,47 milyar $
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +593
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.