Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ekvador Vizesi

Ekvador Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ekvador Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Ekvador Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Ekvador arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Ekvador ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Ekvador Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Ekvador Çalışma Vizesi, Ekvador Öğrenci vizesi  ve Ekvador Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

  • Ekvador Turist Vizesi: Türkiye ve Ekvador arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Ekvador ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Ekvador Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

  • Ekvador Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Ekvador Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Ekvador Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

  • Ekvador Eğitim Vizesi:  Ekvador ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Ekvador Aile Birleşim Vizesi (Ekvador Evlilik Vizesi): Ekvador vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Ekvador Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ekvador Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Ekvador Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Ekvador Ankara Büyükelçiliği


Ambassador Fanny de Lourdes PUMA PUMA

Chancery:
Oran Mah. Arif Nihat Asya Sk. No:11 Çankaya/Ankara
 : +90 (312) 4460160
 : +90 (312) 4460172
 : +90 (312) 446 0173
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Thursday 09:00-17:00 / Friday 09:00-13:00

 Ekvador İstanbul Başkonsolosluğu

İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU BULUNMAMAKTADIR.

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ekvator Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kito
Nüfus 18.201.288
Yüzölçümü 256.370 km2
Para Birimi Amerikan doları
Milli Gelir 106,2 milyar Dolar
Enflasyon %4,02
İşsizlik Oranı %4,1
Yaşam Süresi 77,5
Telefon Kodu +593
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.