Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Endonezya Vizesi

Endonezya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Endonezya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Endonezya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Endonezya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Endonezya ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Endonezya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Endonezya Çalışma Vizesi, Endonezya Öğrenci vizesi  ve Endonezya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Endonezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Endonezya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Endonezya Turist Vizesi: Türkiye ve Endonezya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Endonezya ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Endonezya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Endonezya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Endonezya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Endonezya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

 • Endonezya Eğitim Vizesi:  Endonezya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Endonezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Endonezya Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Endonezya Aile Birleşim Vizesi (Endonezya Evlilik Vizesi): Endonezya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Endonezya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Endonezya Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Endonezya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Endonezya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Endonezya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Endonezya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Endonezya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador LALU MUHAMAD IQBAL

Chancery:
Hilal Mah. Sukarno Cad. No:24/1 Çankaya Ankara
 : 0312 969 7354
 : 0312 969 7355
 : 0312 969 7356
 : 0312 969 7336
 : ankara.kbri@kemlu.go.id

Office Hours:

Monday – Friday : 09:00 -17:00

 Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General IMAM ASARI

Chancery:
Esentepe Mahallesi, Keskin Kalem Sokak No:13 Mecdiyeköy Şişli
 : +90 (212) 674 8686
 : +90 (212) 674 8626
 : istanbul.kjri@kemlu.go.id

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Endonezya Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Cakarta
Nüfus 270 milyon
Yüzölçümü 1.904.569 km2
Para Birimi Endonezya Rupisi
Milli Gelir 1.1 trilyon ABD Doları
Enflasyon %1,87
İşsizlik Oranı %6,49
Yaşam Süresi 68,81
Telefon Kodu +62
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.