Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Fas Ticari Vize

Fas Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fas Ticari Vize için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Fas Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Fas arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Fas ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Fas Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Fas Çalışma Vizesi, Fas Öğrenci vizesi  ve Fas Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Fas Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Fas Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Fas Turist Vizesi: Türkiye ve Fas arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Fas ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Fas Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Fas Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Fas Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Fas Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 

 

 • Fas Eğitim Vizesi:  Fas ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Fas Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Fas Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Fas Aile Birleşim Vizesi (Fas Evlilik Vizesi): Fas vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Fas Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Fas Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Fas Ticari Vize Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Fas Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Fas Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Fas Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Fas Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Fas Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Fas Ankara Büyükelçiliği

Ambassador MOHAMMED ALI LAZREQ

Chancery:
Uğur Mumcu Caddesi Çayhane Sokak No : 32 GOP 06700
 : +90 (312) 437 6020
 : +90 (312) 437 6021
 : +90 (312) 447 1405
 : +90 (312) 446 8430
 : marocamb.ankara@maec.gov.ma

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00 – 16:00

 Fas İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Mhamed IFRIQUINE

Chancery:
Levazım Mahallesi Korukent Sitesi Beyazköşk No 2, Beşiktaş 34340
 : +90 (212) 258 1598
 : +90 (212) 258 1597
 : +90 (212) 259 6817
 : consulatmarocist@gmail.com

4.8 / 5 ( 389 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Fas Krallığı
Bayrak
Başkent Rabat
Nüfus 35.740.000
Yüzölçümü 710.850 km2
Para Birimi Fas dirhemi
Milli Gelir $332.358 milyar
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 212
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.