Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Filistin Vizesi

Filistin Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Filistin Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Filistin Vizesi: Filistin Vatandaşlarımıza vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir Filistin Vizesi almalarına gerke yoktur. (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımızın mısır vizesi almaları gerekmektedir.).

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Filistin Çalışma Vizesi, Filistin Öğrenci vizesi  ve Filistin Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Filistin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filistin Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Filistin Turist Vizesi: Filistin Vatandaşlarımıza vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımız hariç).

 

  • Filistin Ticari Vize: Filistin Vatandaşlarımıza vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımız hariç).

 

  • Filistin Fuar Vizesi: Filistin Vatandaşlarımıza vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımız hariç).

 

  • Filistin Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Filistin Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Filistin Eğitim Vizesi:  Filistin ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Filistin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filistin Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Filistin Aile Birleşim Vizesi (Filistin Evlilik Vizesi): Filistin vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Filistin Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Filistin Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Filistin Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Filistin Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Faed K. A. MUSTAFA

Chancery:
Diplomatik Site, Kılıç Ali Cad. No:5 Oran
 : +90 (312) 490 3546
 : +90 (312) 490 3547
 : +90 (533) 659 7770
 : +90 (312) 490 4077
 : [email protected]
 : http://www.embassyofpalestine.org.tr/

Office Hours:

08:30-15:30

 Filistin İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General HANAA A.M. ABURAMADAN

Chancery:
Topçular Mahallesi, No، Topçular Cd. No:40، Eyüp 34055
 : +90 (212) 493 3470
 : +90 (212) 493 3472
 : +90 (212) 493 3473
 : [email protected]
 : [email protected]
 : http://www.consulateofpalestine.com.tr

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Filistin Devleti / Filistin Ulusal Yönetimi
Bayrak
Başkent Doğu Kudüs
Nüfus 5.4 milyon
Yüzölçümü 6.020 km2
Para Birimi Yeni İsrail Şekeli
Milli Gelir 18.1
Enflasyon %0.9
İşsizlik Oranı %23
Yaşam Süresi 74,40
Telefon Kodu +970
4.90 / 5 ( 513 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.