Gabon Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Gabon Vizesi Genel Bakış

Gabon Vizesi Genel Bilgi

Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan ülkelerden bir tanesi olan Gabon’a gidebilmek için gerekli evrakları tamamlamak ve en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak önemlidir. Türkiye’de Gabon konsolosluğu olmadığı için başvuru süreçleri Fransa Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Vize alabilmek için Gabon dış temsilciliklerine başvuru yapmak yeterlidir. Vize işlemleri en az 15 gün sürdüğü için seyahatten belirli bir süre öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır. Türkiye G20 ülkeleri arasında yer aldığından dolayı, Gabon’a girişleri kolaylaştırmak adına sınırda bandrol vize uygulamasından yararlanılabilir. Gabon vizesi sahibi olanlar, sorunsuz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirme fırsatı elde ederler.

Gabon’a gitmek için gerekli evraklar arasında, uluslararası aşı karnesi, giriş talep formu yer alır. Uluslararası aşı karnesi ile sorun yaşanmaması için gerekli tüm aşıların güncel olması önemlidir. Giriş talep formu ise Librevil Uluslararası LeonMba Havaalanı’nda hava ve sınır polislerine teslim edilmesi açısından istenmektedir. Vize harcı olarak 45.000 CFA talep edilir. Belirtilen para birimi dışında seyahat edecek olanlar 70 Euro ödeyerek vize işlemlerini tamamlayabilirler.  Vize sürecinin sorunsuz tamamlanması için istenen evrakların tamamlanması ve harcında ödenerek dekontunun dosyaların arasına eklenmesi önemlidir. Gabon vizesi alınma süreci evrakların eksik olması ya da yoğunluk yaşanması durumunda uzayabilir. Bu nedenle yolculuktan en az 1 ay öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır.

Gabon vizesi sahipleri, Afrika üzerinden farklı ülkelere seyahat edemezler. Yalnızca Gabon’a gidilmesi mümkündür. Başvuru ve evrak toplama süreci ile uğraşmak istemeyenler, vize departmanlarından ya da danışmanlık merkezlerinden yardım alabilirler. Alınan turist vizesi, en fazla 15 gün süre ile geçerlidir. Genellikle kısa süreli seyahatlerde ya da gezilerde, daha hızlı sonuç alabilmek için turist vizesine başvurmakta fayda vardır. Vize süreci dışında pasaportunda en az 2 sayfasının boş olması gerekir. Aynı zamanda biyometrik fotoğrafta vize başvurularında istenen temel evraklar arasındadır. Fotoğrafın, kurallara uygun, arka fonu açık renk ve istenilen boyutlarda olmasında fayda vardır. Aksi takdirde vize başvuru işlemleri sırasında problem yaşanabilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Gabon Ankara Büyükelçiliği

Ambassador JEAN BERNARD AVOUMA

Chancery:
İlkbahar Mahallesi, 609. Sok. No:35, Or-An, Çankaya
 : +90 (312) 4920569
 : +90 (312) 4920569
 : +90 (312) 4913516
 : [email protected]
 : [email protected]

 Gabon Fahri Konsolosluğu


Ülke Bilgileri

Resmi Adı Gabon Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Libreville
Nüfus 2,341 Milyon
Yüzölçümü 267,667 km²
Para Birimi CFA Frankı
Milli Gelir 20.99 Milyar Euro
Enflasyon %5,7
İşsizlik Oranı %22,3
Yaşam Süresi Kadın 54.0 – Erkek 52.1
Telefon Kodu + 241
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.