Gine Vize Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Gine Vize Genel Bakış

Gine Vizesi Genel Bilgi

Yeşil, gri ve bordo pasaport hamilleri gerçekleştirici Gine seyahatleri için Gine vizesi almak zorundadır. 10 iş gününe kadar çıkabilen vize onay işlemleri için gerekli süre düşünüldüğünde, seyahat planlarını yapacakların vize başvurusu öncesinde bu süreyi dikkate almaları gerekmektedir. Bu sürenin Türkiye ve Gine resmi tatil günlerine göre değişebileceği unutulmamalıdır. Planlarınızın aksamaması için Gine resmi tatillerini de araştırarak işlemlere başlamanız tavsiye edilmektedir.

Gine suç oranı yüksek bir ülkedir. Ticari amaçla ziyaret gerçekleştirecek iş adamları, ülkemiz Ticaret Müsteşarlığı’ndan bilgi alarak işlemlerine başlamalıdır. Gine vizesi başvurularına başlayabilmek için pasaportunuzun 10 yıl içerisinde alınmış olması ve 2 sayfa vize işlemleri için boş sayfası bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay süresinin olduğunu da teyit ettikten sonra gerekli evrakları tamamlamaya başlayabilirsiniz. Vize ücretini ödeyip, bu ücreti ödediğinize dair dekontunuzu başvuru evraklarının arasına koymanız gerekmektedir. Vize ücreti ziyaret amacına ve zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvuru formunda yer alan nüfus ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı noktalarda doğru bilgiler vererek doldurmanız ve seyahat amacınızı açık bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Ziyaret sürenizi ispat edebilmeniz açısından uçak ve otel rezervasyon belgelerinizin başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Otel rezervasyon belgesinde, otel yetkilisinin kaşesinin ve imzasının bulunması gerektiğini unutmayın. Başvuru evraklarınızın arasına 2 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopinizi ekleyerek, gerekli diğer evraklarla birlikte müracaat evraklarınızı tamamlamış olursunuz. Bu işlemleri şahsi olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi bu alanda faaliyet gösteren profesyonel firmalar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar, yapacağınız dikkatsizlikleri ortadan kaldırarak başvurunuzda hukuki bir engel yoksa kesin neticelenmesinde etkili olurlar.

İkamet ve çalışma izni almak isteyen şahsi başvuru sahipleri, karşılaştıkları sıkıntıları aşmak için ülkemiz büyükelçiliğine başvurabilirler. Gine vizesi başvurusu kabul edilen kişilerin Gine’ya giriş yapmadan en az 10 gün önce sarı humma aşısı yapılması gerekmektedir. Yanınızda uluslararası aşı sertifikası bulundurmanız zorunlu olup Hepatit A, Hepatit B, Difteri, Tetanos ve Menenjit aşılarını yaptırmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca ülkede sıtma ve kolera hastalığı yaygın olup, gerekli önlemlerinizi almanız gerekmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Gine Ankara Büyükelçiliği

Gine’nin Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.


 Gine İstanbul Fahri konsolosluğu

Osman Ağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:196
Kat:3 D:5 34722 Kadıköy İstanbul
Telefon : (+90) 216 550 94 02
Fax : (+90) 216 550 94 04
Email : consulatdeguinee@yahoo.fr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Gine Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Conakry
Nüfus 10.05 Milyon
Yüzölçümü 245.857 km²
Para Birimi Gine Frankı (GNF)
Milli Gelir 4.48 Milyar Euro
Enflasyon %9
İşsizlik Oranı %15
Yaşam Süresi Kadın 58.6 – Erkek 55.6
Telefon Kodu +224
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.