Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Guatemala Turist vizesi

Guatemala Turist vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Guatemala Turist vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Guatemala Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Guatemala arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Guatemala ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Guatemala Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Guatemala Çalışma Vizesi, Guatemala Öğrenci vizesi  ve Guatemala Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Guatemala Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Guatemala Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Guatemala Turist Vizesi: Türkiye ve Guatemala arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Guatemala ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Guatemala Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Guatemala Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Guatemala Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Guatemala Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Guatemala Eğitim Vizesi:  Guatemala ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Guatemala Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Guatemala Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Guatemala Aile Birleşim Vizesi (Guatemala Evlilik Vizesi): Guatemala vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Guatemala Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Guatemala Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Guatemala Turist vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Guatemala Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Guatemala Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Guatemala Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Guatemala Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Guatemala Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Guatemala Ankara Büyükelçiliği

Ambassador JAIRO DAVID ESTRADA BARRIOS

Chancery:
Beyaz Zambaklar Sokağı No:42/2, Gaziosmanpaşa
 : 0312 426 2036
 : 0312 426 2037
 : embturquia@minex.gob.gt

4.8 / 5 ( 279 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Guatemala Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Guatemala
Nüfus 17,25 milyon
Yüzölçümü 108.889 km2
Para Birimi Quetzal
Milli Gelir 62,78 milyar $
Enflasyon 55.1
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 502
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.