Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Güney Afrika Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Güney Afrika arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Güney Afrika ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Güney Afrika Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Güney Afrika Çalışma Vizesi, Güney Afrika Öğrenci vizesi  ve Güney Afrika Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Güney Afrika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Güney Afrika Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Güney Afrika Turist Vizesi: Türkiye ve Güney Afrika arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Güney Afrika ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Güney Afrika Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Güney Afrika Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Güney Afrika Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Güney Afrika Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Güney Afrika Eğitim Vizesi:  Güney Afrika ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Güney Afrika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Güney Afrika Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Güney Afrika Aile Birleşim Vizesi (Güney Afrika Evlilik Vizesi): Güney Afrika vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Güney Afrika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Güney Afrika Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Güney Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Güney Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Güney Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Güney Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Güney Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Dipuo Bertha Letsatsi-Duba

Chancery:
Filistin Sok., No: 27, 06700 G.O.P.
 : +90 (312) 405 6861
 : +90 (312) 446 6434
 : general.ankara@dirco.gov.za

Office Hours:

Monday-Thursday 08:30-17:00; Friday 08:30-15:00

 Güney İstanbul Başkonsolosluğu

İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU BULUNMAMAKTADIR.

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Güney Afrika Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Pretoria (Yürütme) Cape Town (Yasama) Bloemfontein (Yargı)
Nüfus 58.558.270
Yüzölçümü 1.219.090 km2
Para Birimi Rand
Milli Gelir 359 milyar ABD Doları
Enflasyon % 3,3
İşsizlik Oranı % 28,4
Yaşam Süresi 65,25
Telefon Kodu +27
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.