Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Gürcistan Vizesi

Gürcistan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gürcistan Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Gürcistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Gürcistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Gürcistan ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Gürcistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Gürcistan Çalışma Vizesi, Gürcistan Öğrenci vizesi  ve Gürcistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Gürcistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Gürcistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Gürcistan Turist Vizesi: Türkiye ve Gürcistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Gürcistan ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Gürcistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Gürcistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Gürcistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Gürcistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Gürcistan Eğitim Vizesi:  Gürcistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Gürcistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Gürcistan Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Gürcistan Aile Birleşim Vizesi (Gürcistan Evlilik Vizesi): Gürcistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Gürcistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Gürcistan Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.


Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Gürcistan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Gürcistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Gürcistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Gürcistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Gürcistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Gürcistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Gürcistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador George Janjgava

Chancery:
Diplomatik Site, Kılıç Ali sok. No: 12, ORAN, Ankara
 : +90 (312) 491 8030-31
 : +90 (312) 491 8032
 : ankara.emb@mfa.gov.ge

Office Hours:

09:00 – 18:00

 Gürcistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General INGA KIKVADZE

Chancery:
Levent Cad. Sümbül Sok. No: 17, Levent
 : +90 (212) 270 0261
 : +90 (212) 270 0231
 : istanbul.con@mfa.gov.ge
 : geoconsist@gmail.com
 : www.mfa.gov.ge

Office Hours:

09.00 – 18.00

4.8 / 5 ( 255 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Gürcistan
Bayrak
Başkent Tiflis
Nüfus 3.729.500
Yüzölçümü 69.700 km2
Para Birimi Lari
Milli Gelir $37.38 milyar
Enflasyon 36.4
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 995
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.