Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

İran Vizesi

İran Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İran Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • İran Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  İran arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  İran ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. İran Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  İran Çalışma Vizesi, İran Öğrenci vizesi  ve İran Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin İran Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. İran Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • İran Turist Vizesi: Türkiye ve İran arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde İran ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • İran Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • İran Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • İran Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, İran Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • İran Eğitim Vizesi:  İran ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için İran Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. İran Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • İran Aile Birleşim Vizesi (İran Evlilik Vizesi): İran vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için İran Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. İran Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  İran Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 İran Ankara Büyükelçiliği


Ambassador MOHAMMAD FARAZMAND

Chancery:
Tahran Cadde No: 10 06700 Kavaklıdere / Çankaya
 : +90 (312) 468 2821
 : +90 (312) 468 2820
 : +90 (312) 468 2823
 : +90 (312) 467 6249
 : [email protected]
 : [email protected]

Office Hours:

08.00 – 18:00

 İran İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General JAVAD MABOUDI FAR

Chancery:
Ankara Cad. No.1, Cağaloğlu / İSTANBUL
 : +90 (212) 513 8230 - 34
 : +90 (212) 511 5219
 : [email protected]

Office Hours:

Monday - Friday: 08:00 – 16:00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı İran İslam Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Tahran
Nüfus 84 milyon
Yüzölçümü 1.648.000 km²
Para Birimi İran riyali
Milli Gelir 683 milyar Dolar
Enflasyon %52.2
İşsizlik Oranı %9.20
Yaşam Süresi 74,83
Telefon Kodu +98
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.