İsrail Turistik Vize Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

İsrail Turistik Vize Genel Bakış

İsrail Vizesi Genel Bilgi

İsrail vize işlemleri, turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi ve öğrenci vizesi olarak kategorilere ayrılmaktadır. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşlarına 90 güne kadar olan İsrail seyahatlerinde vize uygulanmazken; umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidirler. İsrail vize başvuruları; İsrail devletinin diplomatik temsilciliği olan İsrail Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İsrail’e turistik amaçla kısa süre için ziyarette bulunacak kişilere verilen bir vize türüdür. İsrail Devleti’ne turistik vize ile giriş yapan kişiler, vize süresince herhangi bir ticari faaliyette bulunamazlar. İsrail turistik vizesi, verildiği tarihten itibaren 90 gün süreyle geçerlidir ve İsrail’deki kalma süresi sınır kapısındaki yetkililer tarafından belirlenmektedir. Seyahat süresinin uzaması halinde İçişleri Bakanlığı’nın nüfus müdürlüklerine uzatma başvurusunda bulunulabilmektedir.

İsrail’e ticari amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken ise ticari vizedir. İsrail ticari vizesi, çalışanlar ve işletme sahipleri için ayrı ayrı uygulanmaktadır. İsrail vize başvurusunda bulunacak kişilerin durumlarına uygun olan ticari vizeyi seçmeleri ve bu doğrultuda belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Ticari vize başvurusu sırasında gereken en önemli belgelerden biri, İsrail’de ticari faaliyette bulunulan kuruluştan alınacak davet mektubudur. Ticari vize başvurusuna bulunacak kişi çalışan ise, şirket antetli kağıdına işvereni tarafından yazılmış talep dilekçesini, işletme sahibi ise yine şirket antetli kağıdına şahsen yazılmış talep dilekçesini İsrail Konsolosluğuna ibraz etmelidir.

İsrail’de kalış amacı belirli bir zaman için onaylanmış olan vize türüne çalışma vizesi denmektedir. İsrail çalışma vizesi, İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla verilmektedir ve çalışma vizesi için başvuran kişi gerekli görüldüğü durumlarda İsrail Konsolosluğu tarafından görüşmeye çağrılabilmektedir. Çalışma vizesine sahip kişilerin İsrail’e vizede belirtilen süre içerisinde giriş yapmaları ve vize süresi içerisinde ülkede ikamet etmeleri gerekmektedir. İsrail vize türlerinden biri olan öğrenci vizesi ise, çoklu giriş çıkış yapmaya imkan sağlayan bir vize türüdür ve onaylama yetkisi İsrail Konsolosluğu’na aittir. Turistik, ticari, çalışma ya da öğrenci vizelerinin tamamında vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportunun vize bitiş tarihinden sonrası için en az bir yıl süreyle geçerli olması şartı aranmaktadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 İsrail Ankara Büyükelçiliği

Mahatma Gandi Cad. No:85 06700 G.O.Paşa Ankara

Telefon : (+90) 312 459 75 00
Fax       : (+90) 312 459 75 55
Email    :

 İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

Büyükdere cad. Yapı Kredi Plaza C Blok 7.Kat 80620 4. Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 317 65 00
Fax       : (+90) 212 317 65 55
Email    : info@istanbul.mfa.gov.il

Ülke Bilgileri

Resmi Adı İsrail Devleti
Bayrak
Başkent Tel Aviv ( De facto Kudüs)
Nüfus 7.23 Milyon
Yüzölçümü 22.072 Km2
Para Birimi Yeni İsrail Şekeli (ILS)
Milli Gelir 206.8 Milyar Euro
Enflasyon %3.9
İşsizlik Oranı %7.4
Yaşam Süresi Kadın 82.9 – Erkek 78.6
Telefon Kodu +972
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.