Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Japonya Vizesi

Japonya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Japonya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Japonya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Japonya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Japonya ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Japonya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Japonya Çalışma Vizesi, Japonya Öğrenci vizesi  ve Japonya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Japonya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Japonya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Japonya Turist Vizesi: Türkiye ve Japonya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Japonya ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Japonya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Japonya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Japonya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Japonya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Japonya Eğitim Vizesi:  Japonya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Japonya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Japonya Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Japonya Aile Birleşim Vizesi (Japonya Evlilik Vizesi): Japonya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Japonya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Japonya Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Japonya Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Japonya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Japonya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Japonya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Japonya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Japonya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Japonya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Akio Miyajima

Chancery:
Reşit Galip Caddesi., No:81 G.O.P. 06692
 : +90 (312) 446 0500
 : +90 (312) 437 1812
 : politika@an.mofa.go.jp
 : culture@an.mofa.go.jp

Office Hours:

Monday – Friday 09.00-13.00 , 14.30-17.30

 Japonya İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General HISAO NISHIMAKI

Chancery:
Büyükdere Caddesi., No:209, Tefken Tower, Kat :10, 4. Levent
 : +90 (212) 317 4600
 : +90 (212) 317 4604
 : executiveoffice@it.mofa.go.jp
 : ryoji@it.mofa.go.jp
 : culture@it.mofa.go.jp

Office Hours:

Monday–Friday: 09.00–12:00 / 13.30-17.00, Visa Section: 09.00-11.00 / 14.00-16.00, Consular Section: 09.00-12.00 / 13.30-16.30

4.8 / 5 ( 301 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Japonya
Bayrak
Başkent Tokyo
Nüfus 126.317.000
Yüzölçümü 377.973 km2
Para Birimi Yen
Milli Gelir $5.749 trilyon
Enflasyon 37.9
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +81
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.