Kamerun Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kamerun Vizesi Genel Bakış

Kamerun Vizesi Genel Bilgi

Umuma mahsus pasaport sahipleri, Kamerun’a gerçekleştirecekleri her amaç ziyaret için Kamerun vizesi almak zorundadır. Diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ziyaret süreleri için vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Salgın hastalıklara önlem amacı ile ülkeye giriş yapacakların sarı humma aşısını, giriş tarihinden en az 10 gün önce yaptırmış olmaları gerekmektedir. Tedbirli davranmak isteyen ziyaretçiler dilerlerse, Hepatit A, Hepatit B, Kolera, Menenjit, Tifo, Difteri, Tetanos ve Polio aşılarını vurularak tüm risklerden korunabilirler. Hükümetimiz tarafından Kamerun’a ziyareti engelleyici herhangi bir açıklama veya karar bulunmamaktadır.

Kamerun vizesi başvurusu yapabilmek için umuma mahsus pasaportlarınızın son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.Yıpranmamış pasaportunuzla yapmanız gereken başvuru için 2 adet şartlara uygun biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, otel rezervasyon belgesi, otel rezervasyon belgesi, nüfus kayıt örneği, aşı kartı ve vize ücretinin ödendiğine dair dekont gereklidir. Ticari ve aile ziyareti amaçlı ziyaretler için davetiye gerekli olup, ticari ziyarette bulunacaklar ayrıca şirket bilgilerini içeren dokümanları da başvuru belgeleri arasına yerleştirmek zorundadır. Bankada yeterli miktarda paranız olduğunu da ispat etmeniz gerekirken, uluslararası sağlık sigortası yaptırmanız da istenmektedir. Öğrenciler ve evliler için bu durumlarını ispat eden belgeleri zorunlu tutan konsolosluk, 4 iş günü içerisinde vize başvurularını onaylayabilmektedir. Vize başvurusu sırasında başvuru evraklarınızdan birer takım fotokopi almanızda fayda vardır. Konsolosluk bazı zamanlarda ek görüşmeler talep edebilmektedir. Bu ek görüşmelerde elinizdeki fotokopilerden faydalanabilirsiniz.

Kamerun vizesi almak için konsolosluktan randevu talep etmeniz gerekmektedir. Randevu taleplerinde kişisel olarak bulunabileceğiniz gibi, sizin adınıza bu işlemleri yürütecek vize işlemleri konusunda faaliyet gösteren deneyimli firmalar tarafından da randevu talebinde bulunulabilir. Tek girişli ve çok girişli vize başvurusunda bulunabileceğiniz gibi 15 gün, 1 ay ve 6 aylık sürelerle vize müracaatı gerçekleştirirsiniz. Seyahat planlarınızda yaşanacak aksilikler nedeniyle vizenizi uzatmak için Kamerun İç İşleri Bakanlığı’na başvuruda bulunarak vize uzatma talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Bakanlık gerekli görmesi halinde vizeniz için talep ettiğiniz ek süreyi onaylayabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Kamerun Ankara Büyükelçiliği

Kamerun’un Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.


 Kamerun İstanbul Başkonsolosluğu Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu

Hamidiye Mah. Soğuksu Cad. No:3
Kat:7 Kağıthane İstanbul
Telefon : (+90) 212 321 59 85
Fax : (+90) 212 321 25 70
Email :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kamerun Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Yaounde
Nüfus 18.87 Milyon
Yüzölçümü 475.440 km2
Para Birimi Afrika frankı (XAF)
Milli Gelir 42.76 Milyar Euro
Enflasyon %2.5
İşsizlik Oranı %30
Yaşam Süresi Kadın 54.5 – Erkek 52.8
Telefon Kodu +237
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.