Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Karadağ Vizesi

Karadağ Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Karadağ Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • KARADAĞ Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  KARADAĞ arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  KARADAĞ ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Karadağ Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  KARADAĞ Çalışma Vizesi, KARADAĞ Öğrenci vizesi  ve KARADAĞ Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin KARADAĞ Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KARADAĞ Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • KARADAĞ Turist Vizesi: Türkiye ve KARADAĞ arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde KARADAĞ ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • KARADAĞ Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • KARADAĞ Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • KARADAĞ Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, KARADAĞ Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • KARADAĞ Eğitim Vizesi:  KARADAĞ ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için KARADAĞ Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KARADAĞ Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • KARADAĞ Aile Birleşim Vizesi (KARADAĞ Evlilik Vizesi): KARADAĞ vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için KARADAĞ Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KARADAĞ Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Karadağ Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Karadağ Ankara Büyükelçiliği

Ambassador PERISA KASTRATOVIC

Chancery:
Karadağ Büyükelçiliği, Çayhane Sokak No:41/3, G.O.P.
 : +90 (312) 436 4698
 : +90 (312) 436 4871
 : (312) 436-1546
 : +90 (312) 436 1546
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday 09:00-17:00 Consular Section - Monday-Friday 09:00-17:00

 Karadağ İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General BRANİSLAV KARADZİC

 : +90 (212) 278 00 07
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Karadağ
Bayrak
Başkent Podgoritsa
Nüfus 621.306
Yüzölçümü 13.888 km2
Para Birimi Euro
Milli Gelir 6,1 milyar Euro
Enflasyon %13
İşsizlik Oranı %14,9
Yaşam Süresi 75,93
Telefon Kodu +382
4.90 / 5 ( 511 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.