Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Katar Vizesi

Katar Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Katar Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Katar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Katar arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Katar ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Katar Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Katar Çalışma Vizesi, Katar Öğrenci vizesi  ve Katar Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Katar Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Katar Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Katar Turist Vizesi: Türkiye ve Katar arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Katar ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Katar Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Katar Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Katar Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Katar Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Katar Eğitim Vizesi:  Katar ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Katar Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Katar Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Katar Aile Birleşim Vizesi (Katar Evlilik Vizesi): Katar vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Katar Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Katar Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Katar Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Katar Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Katar Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Katar Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Katar Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Katar Ankara Büyükelçiliği

Ambassador MOHAMED NASSER J. M. AL-THANI

Chancery:
Bakü Sok., No: 6, Diplomatik Site, 06450, Oran
 : +90 (312) 490 7274
 : +90 (312) 490 4559
 : +90 (312) 4904787
 : +90 (312) 490 6757
 : +90 (312) 490 4539
 : [email protected]
 : [email protected]
 : https://ankara.embassy.qa/en

Office Hours:

Monday-Friday 09:00 – 16:00

 Katar İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General ABDULAZIZ MOHAMMED K.A. AL-SADA

Chancery:
Yeniköy Mah., İstinye Mevkii Balbandere Cad., Hilpark Evleri Yolu., Hilpark Suites Sitesi ,No:2 , 34464, Sarıyer
 : +90 (212) 229 9955
 : +90 (212) 323 4731-33
 : +90 (212) 323 4729
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Katar Devleti
Bayrak
Başkent Doha
Nüfus 2.688 MİLYON
Yüzölçümü 11.571 km2
Para Birimi Katar riyali
Milli Gelir 270 milyar $
Enflasyon %4.2
İşsizlik Oranı %-1
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 974
4.90 / 5 ( 461 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.