Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kazakistan Vizesi

Kazakistan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kazakistan Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Kazakistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Kazakistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Kazakistan ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Kazakistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kazakistan Çalışma Vizesi, Kazakistan Öğrenci vizesi  ve Kazakistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kazakistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kazakistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Kazakistan Turist Vizesi: Türkiye ve Kazakistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Kazakistan ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Kazakistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kazakistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kazakistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kazakistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Kazakistan Eğitim Vizesi:  Kazakistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kazakistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kazakistan Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Kazakistan Aile Birleşim Vizesi (Kazakistan Evlilik Vizesi): Kazakistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kazakistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kazakistan Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kazakistan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Kazakistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kazakistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kazakistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kazakistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kazakistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Kazakistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ABZAL SAPARBEKULY

Chancery:
Kılıç Ali Sok.,No: 6, Diplomatik Site, 06450 ,Oran
 : +90 (312) 4919100
 : +90 (312) 4914455
 : ankara@mfa.kz
 : www.mfa.gov.kz/kz/ankara

Office Hours:

Monday-Friday: 08:30-12:30/14:30 -18:30 Visa Section: Monday,Tuesday, Thursday,Friday: 09:00-12:00

 Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General ALIM BAYEL

Chancery:
Başak Sok. No:35, Yeşilyurt-Bakırköy / İSTANBUL
 : +90 (212) 6625347
 : +90 (212) 6625349
 : consulkazist@gmail.com
 : www.kazakhstan.org.tr

4.8 / 5 ( 207 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kazakistan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Nur-Sultan
Nüfus 18.690.115
Yüzölçümü 2.724.900 km2
Para Birimi Tenge
Milli Gelir 420.629 milyar $
Enflasyon 26.4
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +7-6xx
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.