Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kırgızistan Vizesi

Kırgızistan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kırgızistan Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Kırgızistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Kırgızistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Kırgızistan ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Kırgızistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kırgızistan Çalışma Vizesi, Kırgızistan Öğrenci vizesi  ve Kırgızistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kırgızistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kırgızistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Kırgızistan Turist Vizesi: Türkiye ve Kırgızistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Kırgızistan ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Kırgızistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kırgızistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kırgızistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kırgızistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Kırgızistan Eğitim Vizesi:  Kırgızistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kırgızistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kırgızistan Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Kırgızistan Aile Birleşim Vizesi (Kırgızistan Evlilik Vizesi): Kırgızistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kırgızistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kırgızistan Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kırgızistan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kırgızistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kırgızistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kırgızistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kırgızistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Kırgızistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Ruslan Kazakbaev

Chancery:
Turan Güneş Bulvarı Galip Erdem Cad. No: 25, 06450 Yıldız Oran
 : +90 (312) 491 3507
 : +90 (312) 491 3506
 : +90 (312) 491 3513
 : kgembassy.tr@mfa.gov.kg
 : mfa.gov.kg/ankara

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-13.00/14.00-18.00

 Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General LIRA SYDYKOVA

Chancery:
La Martin Caddesi, No.7, Taksim / İSTANBUL
 : +90 (212) 2353737
 : +90 (212) 2356767
 : +90 (212) 2359293
 : kgconsulate.genst@gmail.com
 : www.mfa.gov.kg/istanbul

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kırgız Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Bişkek
Nüfus 6,692.100 milyon
Yüzölçümü 199.900 km2
Para Birimi Som
Milli Gelir 35,52 milyar$
Enflasyon %17,50
İşsizlik Oranı %6,6
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +996
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.