Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

KKTC Turist vizesi

KKTC Turist vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

KKTC Turist vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • KKTC Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  KKTC arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  KKTC ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. KKTC Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  KKTC Çalışma Vizesi, KKTC Öğrenci vizesi  ve KKTC Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin KKTC Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KKTC Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • KKTC Turist Vizesi: Türkiye ve KKTC arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde KKTC ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • KKTC Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • KKTC Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • KKTC Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, KKTC Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • KKTC Eğitim Vizesi:  KKTC ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için KKTC Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KKTC Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • KKTC Aile Birleşim Vizesi (KKTC Evlilik Vizesi): KKTC vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için KKTC Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. KKTC Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  KKTC Turist vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi KKTC Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza KKTC Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • KKTC Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak KKTC Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan KKTC Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 KKTC Ankara Büyükelçiliği

Ambassador KEMAL KÖPRÜLÜ

Chancery:
Rabat Sokak No:20, G.O.P., Ankara
 : +90 (312) 4460185
 : +90 (312) 4462920
 : +90 (312) 4461036
 : +90 (312) 4465238
 : ankara@mfa.gov.ct.tr
 : http://ankara.mfa.gov.ct.tr/

Office Hours:

08:30-13:00 / 13:45-17:00

 KKTC İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Seniha Birand Çınar

Chancery:
Yeni Gelin Sokak No: 4/A , Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
 : +90 (212) 2273490
 : +90 (212) 2273491
 : +90 (212) 2273492
 : +90 (212) 2273493
 : istanbul@mfa.gov.ct.tr
 : https://istanbul.mfa.gov.ct.tr/

Office Hours:

08:30 - 13:00 / 13:45 - 17:00

4.8 / 5 ( 220 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kuzey Lefkoşa
Nüfus 313.626
Yüzölçümü 3,355 km2
Para Birimi Türk lirası
Milli Gelir $3,735 milyar
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +90 392
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.