Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kolombiya Vizesi

Kolombiya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kolombiya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Kolombiya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Kolombiya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Kolombiya ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Kolombiya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kolombiya Çalışma Vizesi, Kolombiya Öğrenci vizesi  ve Kolombiya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kolombiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kolombiya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Kolombiya Turist Vizesi: Türkiye ve Kolombiya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Kolombiya ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Kolombiya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kolombiya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kolombiya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kolombiya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Kolombiya Eğitim Vizesi:  Kolombiya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kolombiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kolombiya Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Kolombiya Aile Birleşim Vizesi (Kolombiya Evlilik Vizesi): Kolombiya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kolombiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kolombiya Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kolombiya Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kolombiya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kolombiya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kolombiya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kolombiya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Kolombiya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Julio Anibal Riano

Chancery:
Prof. Dr. Aziz Sancar Cd. No:4 06680 Çankaya
 : +90 (312) 446 4388
 : +90 (312) 436 0742
 : eturquia@cancilleria.gov.co
 : eankara@cancilleria.gov.co
 : http://turquia.embajada.gov.co/

Office Hours:

Office hours: 09:00 - 13:00 14:00 - 17:00, Consular Section: 10.00-13.00

 Kolombiya İstanbul Başkonsolosluğu

Chancery:
Apa Nef PlazaAli Kaya sok. No. 3 Of. 3A34394 Levent- Estambul
 : +90 (212) 3478993
 : +90 () 21234
 : +90 (212) 3478867
 : +90 () 21234
 : valenciaolga@gmail.com, chestambul@cancilleria.gov.co
 : www.consuladocolombiatr.com

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kolombiya Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Bogotá
Nüfus 51.52 milyon
Yüzölçümü 1.139.100 km2
Para Birimi Kolombiya pesosu
Milli Gelir 852.1 milyar $
Enflasyon %13,12
İşsizlik Oranı %9,7
Yaşam Süresi Kadın 74.1 Erkek 72.2
Telefon Kodu +57
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.