Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kosova Çalışma Vizesi

Kosova Çalışma Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kosova Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Kosova Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Kosova arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Kosova ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Kosova Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kosova Çalışma Vizesi, Kosova Öğrenci vizesi  ve Kosova Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kosova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosova Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Kosova Turist Vizesi: Türkiye ve Kosova arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Kosova ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Kosova Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kosova Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Kosova Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kosova Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Kosova Eğitim Vizesi:  Kosova ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kosova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosova Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Kosova Aile Birleşim Vizesi (Kosova Evlilik Vizesi): Kosova vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kosova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosova Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kosova Çalışma Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Kosova Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kosova Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kosova Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kosova Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kosova Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Kosova Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ILIR DUGOLLI

Chancery:
Hirfanlı Sokak 14/2 G.O.P 06700, Çankaya, Ankara, Turkey
 : +90 (312) 4467054
 : +90 (312) 4467055
 : embassy.turkey@rks-gov.net
 : www.ambasada-ks.net/tr

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00-17:00

 Kosova İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General SUZAN NOVOBRDALIJA

Chancery:
Valikonağı Cadesi Melek Apt.No.74 Daire No:3 Nişantaşı/İstanbul
 : +90 (212) 2348262
 : +90 (212) 2348260
 : consulategeneral.ist@rks-gov.net
 : visa.ist@rks-gov.net

Office Hours:

Monday-Friday : 09.00 - 17.00

4.8 / 5 ( 350 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kosova Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Priştine
Nüfus 1,810,695
Yüzölçümü 10.877 km2
Para Birimi Euro
Milli Gelir $1,650 milyar
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +383
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.