Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kosta Rika Vizesi

Kosta Rika Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kosta Rika Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Kosta Rika Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Kosta Rika arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Kosta Rika ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Kosta Rika Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kosta Rika Çalışma Vizesi, Kosta Rika Öğrenci vizesi  ve Kosta Rika Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kosta Rika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosta Rika Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Kosta Rika Turist Vizesi: Türkiye ve Kosta Rika arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Kosta Rika ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Kosta Rika Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Kosta Rika Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Kosta Rika Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kosta Rika Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Kosta Rika Eğitim Vizesi:  Kosta Rika ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kosta Rika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosta Rika Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Kosta Rika Aile Birleşim Vizesi (Kosta Rika Evlilik Vizesi): Kosta Rika vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kosta Rika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kosta Rika Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kosta Rika Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Kosta Ankara Büyükelçiliği

Ambassador GUSTAVO ALONSO CAMPOS FALLAS

Chancery:
Karaca Sokak, 24/8, Kazım Özalp Mah. Çankaya
 : +90 (312) 4392332
 : +90 (312) 4392352
 : +90 (312) 4392372
 : [email protected]
 : [email protected]

Office Hours:

10:00-18:00

 Kosta İstanbul Başkonsolosluğu


Chancery:
Süzer Grubu Süzer Plaza, Asker Ocağı Cad., No:9, Kat:4, 34367, Şişli / İSTANBUL
 : +90 (212) 3344646
 : +90 (212) 3344647
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kosta Rika
Bayrak
Başkent San Jose
Nüfus 5,154 milyon
Yüzölçümü 51,179 km2
Para Birimi Colón
Milli Gelir 112,4 Milyar $
Enflasyon %7,8
İşsizlik Oranı %8,6
Yaşam Süresi Kadın 79,2 Erkek 75,3
Telefon Kodu +333
4.90 / 5 ( 488 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.