Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kuveyt Vize

Kuveyt Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuveyt Vize için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Kuveyt Vizesi: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini sınır kapılarında ücretsiz olarak alabilmektedirler. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Kuveyt Çalışma Vizesi, Kuveyt Öğrenci vizesi  ve Kuveyt Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Kuveyt Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kuveyt Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Kuveyt Turist Vizesi: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini sınır kapılarında ücretsiz olarak Kuveyt Vizesi alabilmektedirler. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

  • Kuveyt Ticari Vize: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini sınır kapılarında ücretsiz olarak alabilmektedirler. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

  • Kuveyt Fuar Vizesi: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini sınır kapılarında ücretsiz olarak alabilmektedirler. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

  • Kuveyt Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Kuveyt Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


  • Kuveyt Eğitim Vizesi:  Kuveyt ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Kuveyt Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kuveyt Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Kuveyt Aile Birleşim Vizesi (Kuveyt Evlilik Vizesi): Kuveyt vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Kuveyt Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Kuveyt Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.


Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Kuveyt Vize Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Kuveyt Ankara Büyükelçiliği

Ambassador WAEL Y O B ALENZI

Chancery:
Reşitgalip Cad. No:110 G.O.P./ANKARA
 : +90 (312) 4450576
 : +90 (312) 4462826
 : [email protected]

Office Hours:

09:00 – 16:00

 Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Mohammad S.A.S. ALSHARJI

Chancery:
Akat Mahallesi Cebeci Caddesi.No:22 Beşiktaş
 : +90 (212) 351 1888
 : +90 (212) 352 1050
 : +90 (212) 351 1887
 : [email protected]

Office Hours:

09.30 - 16.00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kuveyt Devleti
Bayrak
Başkent Kuveyt
Nüfus 4.420.010 milyon
Yüzölçümü 17.820 km2
Para Birimi Kuveyt dinarı
Milli Gelir 200,429 milyar $
Enflasyon %3.31
İşsizlik Oranı % 3,7
Yaşam Süresi Ortalama 81.02 Yıl
Telefon Kodu +965
4.90 / 5 ( 511 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.