Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Lübnan Vizesi

Lübnan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lübnan Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Lübnan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Lübnan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Lübnan ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Lübnan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Lübnan Çalışma Vizesi, Lübnan Öğrenci vizesi  ve Lübnan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Lübnan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Lübnan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Lübnan Turist Vizesi: Türkiye ve Lübnan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Lübnan ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Lübnan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Lübnan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Lübnan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Lübnan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Lübnan Eğitim Vizesi:  Lübnan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Lübnan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Lübnan Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Lübnan Aile Birleşim Vizesi (Lübnan Evlilik Vizesi): Lübnan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Lübnan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Lübnan Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Lübnan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Lübnan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador GHASSAN MOALLEM

Chancery:
Kızkulesi Sok. No. 44, G.O.P., Ankara
 : +90 (312) 4467485
 : +90 (312) 4467488
 : +90 (312) 4461023
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00-15:00

 Lübnan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General MAZEN KABBARA

Chancery:
Gerede Caddesi Saray Apt. No:106/1 Nişantaşı / Teşvikiye
 : +90 (212) 236 1365
 : +90 (212) 236 1366
 : +90 (212) 227 3373
 : [email protected]

Office Hours:

Monday – Friday: 09.00 – 15.00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Lübnan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Beyrut
Nüfus 5,590 milyon
Yüzölçümü 10.452 km2
Para Birimi Lübnan Lirası
Milli Gelir 81.122 milyar $
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı %29,6
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 961
4.90 / 5 ( 511 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.