Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Maldivler Vizesi

Maldivler Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Maldivler Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Maldivler Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Maldivler arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Maldivler ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Maldivler Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Maldivler Çalışma Vizesi, Maldivler Öğrenci vizesi  ve Maldivler Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Maldivler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Maldivler Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Maldivler Turist Vizesi: Türkiye ve Maldivler arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Maldivler ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Maldivler Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Maldivler Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Maldivler Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Maldivler Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Maldivler Eğitim Vizesi:  Maldivler ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Maldivler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Maldivler Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Maldivler Aile Birleşim Vizesi (Maldivler Evlilik Vizesi): Maldivler vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Maldivler Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Maldivler Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Maldivler Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Maldivler Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Maldivler Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Maldivler Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Maldivler Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Maldivler Ankara Büyükelçiliği

Maldivler'in Türkiye'de elçiliği bulunmamaktadır.

 Maldivler İstanbul Başkonsolosluğu

Maldivler'in Türkiye'de konsolosluığu bulunmamaktadır.

4.90 / 5 ( 420 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Maldiv Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Malé
Nüfus 298.842
Yüzölçümü 297,8 km²
Para Birimi Rufiyaa
Milli Gelir 9,788 milyar $
Enflasyon %2,3
İşsizlik Oranı %2,9
Yaşam Süresi Ortalama 79,6 yıl
Telefon Kodu +960
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.