Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Moğolistan Ticari Vize

Moğolistan Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Moğolistan Ticari Vize için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Moğolistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Moğolistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Moğolistan ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Moğolistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Moğolistan Çalışma Vizesi, Moğolistan Öğrenci vizesi  ve Moğolistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Moğolistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moğolistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Moğolistan Turist Vizesi: Türkiye ve Moğolistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Moğolistan ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Moğolistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Moğolistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Moğolistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Moğolistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Moğolistan Eğitim Vizesi:  Moğolistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Moğolistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moğolistan Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Moğolistan Aile Birleşim Vizesi (Moğolistan Evlilik Vizesi): Moğolistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Moğolistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moğolistan Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Moğolistan Ticari Vize Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Moğolistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Moğolistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Moğolistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Moğolistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Moğolistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Moğolistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Bold Ravdan

Chancery:
A.Fethi Okyar sokak no:4 Oran, Diplomatik Site, Çankaya
 : +90 (312) 4921028
 : +90 (312) 4921027
 : +90 (312) 492 1064
 : ankara@mfa.gov.mn
 : mogolelc@yahoo.com
 : www.ankara.mfa.gov.mn

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00-18:00

 Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General KHISHIGSUREN SHARAV

Chancery:
Levent Mahallesi, Levent Caddesi, No:54
 : +90 (212) 662 6162
 : +90 (212) 662 6655
 : istanbul@mfa.gov.mn

4.8 / 5 ( 265 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Moğolistan
Bayrak
Başkent Ulanbatur
Nüfus 3,278,290
Yüzölçümü 1.564.115,75 km2
Para Birimi Tögrög
Milli Gelir 47 milyar $
Enflasyon 36.5
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +976
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.