Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Moldova Vizesi

Moldova Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Moldova Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Moldova Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Moldova arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Moldova ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Moldova Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Moldova Çalışma Vizesi, Moldova Öğrenci vizesi  ve Moldova Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Moldova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moldova Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Moldova Turist Vizesi: Türkiye ve Moldova arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Moldova ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Moldova Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Moldova Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Moldova Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Moldova Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 

 

 • Moldova Eğitim Vizesi:  Moldova ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Moldova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moldova Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Moldova Aile Birleşim Vizesi (Moldova Evlilik Vizesi): Moldova vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Moldova Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Moldova Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Moldova Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Moldova Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Moldova Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Moldova Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Moldova Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Moldova Ankara Büyükelçiliği

Ambassador DMITRI CROITOR

Chancery:
Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, No: 106, D.22, Başkent Plaza, Balgat, Çankaya/Ankara
 : 0312 446 55 27
 : +90 (312) 4465816
 : ankara@mfa.gov.md
 : www.turcia.mfa.gov.md

Office Hours:

Monday-Friday: 08:30-17:30

 Moldova İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General ALEXANDRU PRIGORSCHI

Chancery:
Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, No:18, Gümüşsuyu Palas, Beyoğlu-İstanbul
 : +90 (212) 2517264
 : +90 (212) 2517284
 : istanbul@mfa.gov.md
 : www.istanbul.mfa.gov.md

Office Hours:

Monday-Friday 08:00-17:00

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Moldova Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kişinev
Nüfus 2,615 milyon
Yüzölçümü 33.846 km²
Para Birimi Moldova Leyi
Milli Gelir 41,36 milyar $
Enflasyon %27,30
İşsizlik Oranı %3
Yaşam Süresi Ortalama 73 yıl
Telefon Kodu +373
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.