Nijer Ticari Vize Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Nijer Ticari Vize Genel Bakış

Nijer Vizesi Genel Bilgi

Nijer seyahatine çıkacak olan Türk Vatandaşlarının yolculuk öncesinde Nijer vizesi alması zorunludur. İşlemler Ankara Nijer Büyükelçiliği ve temsilcilikler üzerinden yapılabilir. Yeşil pasaport sahiplerinin de vize alması gerekir. Diplomatik pasaport sahipleri içinse 90 günü aşmamak kaydıyla vize muafiyeti bulunur. Başvuru yapılacak olan pasaportun geçerlilik süresinin seyahat bitiminden itibaren 6 ay daha uzun olması adaylarda aranan ilk özelliktir. Yenilenmiş pasaportlar eşliğinde başlayacak işlemler her zaman başvuru sahibinin lehine işler. Yine başvuru sahibinin pasaportunda en az boş 2 vize sayfası bulunması da başvurunun kabulü için gereklidir. Vize geçerliliği maksimum bir aydır ve ekspres vize uygulaması yoktur.

Nijer vizesi işlemleri şahsi başvuruyla başlayabileceği gibi şahsi başvuru yapılması da zorunlu değildir. Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş acenteler aracılığıyla vize alınabilir. Vize için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde hazırlanması durumunda işlemler başlar ve sonuç 10 ile 15 gün içerisinde belirlenir.

  • Turistik
  • Ticari
  • Çalışma veya
  • Ziyaret vizesi için yapılan başvurularda evraklara ilaveten Sarı Humma aşı kartının da gösterilmesi mecburidir.

Ticari vize taleplerinde iş görüşmesi yapılacak olan ve Nijer’de faaliyetlerini sürdüren şirketten antetli kağıda alınmış davet mektubunun da evrak dosyasına eklenmesi istenir. Ziyaret vizesinde de başvuru sahibini davet eden kişinin yazılı belgesinin forma eklenmesi gerekir. Türkiye’nin her yerinden Nijer vizesi başvurusu yetkili acenteler aracılığıyla yapılabilir. Ülkeye çalışmak için gidecek olanların mutlaka çalışma vizesi başvurusu yapması gerekir. Diğer kategorilerde vizesi olanlar Nijer’e giderek çalışma hakkını elde edemezler.

Eski tip, yırtılmış ya da vize sayfası kalmamış pasaportlarla yapılan Nijer vizesi başvuruları kabul edilmez ve işleme alınmaz. Resmi tatil günlerinde çalışmayan Ankara Nijer Büyükelçiliği başvuru işlemlerini hafta için günlerde 09.00-12.00 saatleri arasında alır. Hasar görmüş bir pasaporta vize alınmış olsa bile ülke sınır kapısından geri çevrilme ihtimali olduğu unutulmamalıdır. Eksik ya da hatalı bilgiler eşliğinde hazırlanan evraklarla gerçekleşen talebin geri çevrilme ihtimali artar. Olumsuz sonuçlanan başvurular sonrasında yeniden başvuru kabul edilir. Yetkili birimlerin olumsuz sonuçlanan vize taleplerine açıklama yapma zorunluluğu bulunmaz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Nijer Ankara Büyükelçiliği

Mahatma Gandhi Caddesi No:40 Gaziosmanpaşa / Ankara

Telefon : (+90) (0312) 448 1077
Fax : (+90) (0312) 448 1077
Email :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Nijer Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Niamey
Nüfus 15,30 Milyon
Yüzölçümü 1267 Milyon km²
Para Birimi Frank (CFA)
Milli Gelir 10,45 Milyar Euro
Enflasyon %0.1
İşsizlik Oranı %5.5
Yaşam Süresi Kadın 53.9 – Erkek 51.5
Telefon Kodu +227
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.