Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Özbekistan Misafir Vizesi

Özbekistan Misafir Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Özbekistan Misafir Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Özbekistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Özbekistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Özbekistan ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Özbekistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Özbekistan Çalışma Vizesi, Özbekistan Öğrenci vizesi  ve Özbekistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Özbekistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Özbekistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  

 • Özbekistan Turist Vizesi: Türkiye ve Özbekistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Özbekistan ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Özbekistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 

 • Özbekistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Özbekistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Özbekistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 

 

 • Özbekistan Eğitim Vizesi:  Özbekistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Özbekistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Özbekistan Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Özbekistan Aile Birleşim Vizesi (Özbekistan Evlilik Vizesi): Özbekistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Özbekistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Özbekistan Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Özbekistan Misafir Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Özbekistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Özbekistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Özbekistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Özbekistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Özbekistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Özbekistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Alisher Agzamkhodjaev

Chancery:
Sancak Mah., 549. Sok. No:3, Yıldız, Çankaya
 : +90 (312) 4413871
 : +90 (312) 4413870
 : +90 (312) 4411746
 : +90 (312) 442 7058
 : +90 (312) 441 1321
 : uzbekistanemb@gmail.com
 : www.uzembassy.org.tr

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-12.00 / 14.00-17.00

 Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Alisher Botirov

Chancery:
1 Levent Mah. Levent Cad. LAle Sok. No 8 Beşiktaş
 : +90 (212) 3232037
 : +90 (212) 2290075
 : +90 (212) 323 2040
 : uzbekconsul@yahoo.com

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-17.00

4.8 / 5 ( 332 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Özbekistan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Taşkent
Nüfus 33,254,100
Yüzölçümü 448,978 km2
Para Birimi Som (UZS)
Milli Gelir $222.233 milyar
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 998
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.