Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Panama Vizesi

Panama Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Panama Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Panama Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Panama arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Panama ülkesine yapacakları seyahatler için 180 Gün Vizeden Muaftırlar. Panama Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Panama Çalışma Vizesi, Panama Öğrenci vizesi  ve Panama Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Panama Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Panama Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Panama Turist Vizesi: Türkiye ve Panama arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Panama ülkesinde 180 gün kalma hakkına sahiptir. 180 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 180 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Panama Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 180 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Panama Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 180 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Panama Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Panama Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Panama Eğitim Vizesi:  Panama ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Panama Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Panama Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Panama Aile Birleşim Vizesi (Panama Evlilik Vizesi): Panama vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Panama Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Panama Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Panama Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Panama Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Panama Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Panama Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Panama Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Panama Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Panama Ankara Büyükelçiliği

Chancery:
Portakal Çiçeği Residence Aziziye Mah. Pak. Sok. No.1/23 06540 Çankaya
 : +90 (312) 4390220
 : +90 (312) 4390221
 : embpanamaturquia@mire.gob.pa

 Panama İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General ABRAHAM JOSE SEGOVIA DE LEON

Chancery:
ERGENEKON MAH. CUMHURİYET CAD. KÖK APT. NO:193 KAT:6A HARBIYE 34373 ŞİŞLİ
 : +90 (212) 2347477
 : +90 (216) 2347478
 : info@panama.org.tr

Office Hours:

08:30 - 17:30

4.8 / 5 ( 243 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Panama Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Panamá
Nüfus 4.177.000
Yüzölçümü 75,517 km2
Para Birimi Amerikan doları
Milli Gelir 42,446 milyar $
Enflasyon 49.9
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +507
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.