Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Paraguay Vizesi

Paraguay Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Paraguay Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Paraguay Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Paraguay arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Paraguay ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Paraguay Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Paraguay Çalışma Vizesi, Paraguay Öğrenci vizesi  ve Paraguay Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Paraguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Paraguay Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Paraguay Turist Vizesi: Türkiye ve Paraguay arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Paraguay ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Paraguay Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Paraguay Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Paraguay Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Paraguay Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Paraguay Eğitim Vizesi:  Paraguay ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Paraguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Paraguay Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Paraguay Aile Birleşim Vizesi (Paraguay Evlilik Vizesi): Paraguay vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Paraguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Paraguay Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Paraguay Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Paraguay Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Paraguay Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Paraguay Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Paraguay Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Paraguay Ankara Büyükelçiliği

Ambassador CEFERINO ADRIAN VALDEZ PERALTA

Chancery:
Aziziye Mah., Pak Sok., Portakal Çiçeği Rezidansı, No: 1, D: 62, Çankaya
 : 0312 438 6463
 : embaparturquia@mre.gov.py

Office Hours:

Monday - Friday: 09:30 - 17:30

 Paraguay İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul CENGİZ DEVECİ

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Paraguay Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Asunción
Nüfus 6,704 milyon
Yüzölçümü 406.752 km2
Para Birimi Paraguay guaranisi
Milli Gelir 97,88 milyar $
Enflasyon %3,6
İşsizlik Oranı %5,7
Yaşam Süresi Ortalama 73,18 yıl
Telefon Kodu +595
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.