Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Peru Özel Ziyaret Vizesi

Peru Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Peru Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Peru Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Peru arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Peru ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Peru Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Peru Çalışma Vizesi, Peru Öğrenci vizesi  ve Peru Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Peru Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Peru Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Peru Turist Vizesi: Türkiye ve Peru arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Peru ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Peru Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Peru Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Peru Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Peru Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Peru Eğitim Vizesi:  Peru ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Peru Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Peru Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Peru Aile Birleşim Vizesi (Peru Evlilik Vizesi): Peru vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Peru Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Peru Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Peru Özel Ziyaret Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Peru Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Peru Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Peru Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Peru Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Peru Ankara Büyükelçiliği

Ambassador CESAR AUGUSTO DE LAS CASAS DIAZ

Chancery:
Büyükesat Mah. Koza Sok. No:119/7 G.O.P. Çankaya
 : +90 (312) 4469039
 : +90 (312) 4474076
 : peruankara@gmail.com,peruvize@gmail.com

 Peru İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul Jak Hayim


Chancery:
Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:62/6 Asmakat 39394 Mecidiyeköy Şişli/İstanbul
 : +90 (212) 4382777
 : +90 (212) 4382776
 : consulperu-ist@diplomats.com, peru@gmail.com

4.90 / 5 ( 416 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Peru
Bayrak
Başkent Lima
Nüfus 31.220.764
Yüzölçümü 1.285.216 km2
Para Birimi Nuevo Sol
Milli Gelir 510,780 milyar $
Enflasyon %8,46
İşsizlik Oranı %7,10
Yaşam Süresi Ortalama 73,66 yıl
Telefon Kodu +51
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.