Polonya Eğitim Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Polonya Eğitim Vizesi Genel Bakış

Polonya Vizesi Genel Bilgi

Polonya, genellikle bordo pasaportu olan kişilerden vize talebinde bulunmaktadır. Bunun haricinde yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaportu olan kişilerden vize talebinde bulunulmamaktadır. Fakat 180 gün sürecinde 90 günü aşmamak gibi bir koşul vardır. Polonya vizesi almak isteyen kişiler için pek çok vize türü bulunmaktadır. Bu vizeler ticari vize, eğitim vizesi, aile birliği vizesi, ticari vize, ekspres vize ve turist vizedir.

Polonya’yaseyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru yapılacak olan yerler ise; Polonya Konsolosluğu, Polonya Büyükelçiliği ve vize danışmanlık merkezleridir. Vize başvurusunda bulunmak için istenilen evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca her bir vize türünün kendisine has istemiş olduğu evraklar bulunmaktadır. Fakat genel olarak istenilen evraklar asgari pasaport, son 3 aya ait hesap dokümanı, son 3 aya ait maaş bordrosu, biyometrik fotoğraf ve başvuru formudur.Polonya vizesi almak için vize işlemlerinde belli bir miktar ücret ödenmektedir. Bu ücret başlıca durumlara göre farklılık göstermektedir. Bu farklılığın en büyük sebebi Polonya için birden fazla vize türünün bulunmasıdır. Bu ülkenin birçok vize çeşidi bulunması ve her bir vizenin kendisine has prosedürlerin bulunması vize işlemini karmaşıklaştırmaktadır. Bu işlemlerin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için Polonya vize danışmanları bulunmaktadır. Bu bilir kişilerden profesyonel yardım talebinde bulunulabilmektedir. İlk kez vize başvurusunda bulunan kişilerden parmak izi alınmaktadır. Daha öncelerden parmak izi alınmış ve bunun üzerinde en az 5 yıl geçmiş ise bu kişilerden tekrar parmak izi alınmaktadır.

Polonya vizesi sahibi olmak isteyenlerin vize işlemleri genel olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre D tipi vizelerde 25 gün ila 90 gün arasında sonuçlanmaktadır. Polonya vizesi almak isteyen kişilere verilecek olan vize Schengen vizesi olacaktır. Bu vizenin ise ülke içerisinde geçerliliği maksimum 90 gün olarak belirlenmiştir. Fakat D tipi vizelerde bu süre oldukça uzun olabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Polonya Ankara Büyükelçiliği

Atatürk Bulvarı., No: 241, 06650 , Kavaklıdere / ANKARA
Telefon: (312) 457 20 00
Faks: (312) 467 89 63

Email: ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 Polonya İstanbul Başkonsolosluğu

Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu ,No:7, Kat 5, Maslak / İSTANBUL
Telefon: (212) 290 66 30
Faks: (212) 290 66 32
konsulat@polonyakons.org.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Polonya Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Varşova
Nüfus 38.48 Milyon
Yüzölçümü 312.685 Km2
Para Birimi Polonya Zlotysi (PLN)
Milli Gelir 690.1 Milyar Euro
Enflasyon %3.4
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 82 – Erkek 76
Telefon Kodu + 48
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.