Ruanda Giriş Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ruanda Giriş Vizesi Genel Bakış

Ruanda Vize Genel Bilgi

Türkiye’den Ruanda’a gidecek olan yolcuların ilk olarak 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları önemlidir. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması da temek kurallar arasındadır. Ruanda vizesi başvuru süreçleri, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Belirtilen ülke Schengen üyesi olmadığı için alınan vize ile farklı ülkelere gidebilmek mümkün değildir. Başvuru süreçlerinde, istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması, onaylanma sürecini hızlandırır. Ruanda’a seyahat edebilmek için evrakların hazırlanması sürecinde, uçak ve konaklama bilgilerinin de eklenmesi zorunludur. 18 yaşından küçük olan vatandaşlar, anne ve babalarının aldıkları vize ile seyahatlerini tamamlayabilirler. Başvuru süreçleri yoğunluk olması durumunda vize türüne göre 15 günden fazla sürebilir.

Ruanda vizesi alabilmek için kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, başvuru formu, banka dekontu tamamlanması gereken evraklar arasındadır. Turistik, ticari, aile ziyareti ya da uzun süreli oturma izni vizelerine göre istenen belgeler değişiklik gösterir. Ticari ve aile ziyareti vizesi alacak olanların davet mektuplarının olması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun onaylanması süreci uzun sürebilir. Schengen vizesi olanların Ruanda’a giriş yapmalarına izin verilmez. Vatandaşların belirtilen ülke için ekstra vize başvurusu yapmaları talep edilir. C tipi kısa süreli vize başvuruları, en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Seyahatten en az 15 ile 30 gün öncesinde başvuru yapmak, yolculuk sırasında problem yaşamamak açısından önemlidir.

Vize işlemlerini kendileri gerçekleştirmek istemeyenler, Türkiyenin en güvenilir Vize acentesi olan Marina vize başvuru Ofisimizden yardım alabilirler. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ruanda vizesi başvurusu yapmak isteyen şahıslar Marina vize başvuru ofisimizin bulunmadığı illerden bize kargo ile yollayabilirler. Başvuru ücreti 0-12 yaş aralığında olan çocuklardan yalnız hizmet bedeli 30 Euro alınmaktadır. Yetişkinler için ise 150 Euro olarak belirlenmiştir. Her yıl başvuru ücretleri değişiklik gösterir. Toplanan evraklar arasındaki fotoğrafların, en fazla 3 ay öncesinde çektirilmiş olması gerekir. Vatandaşların banka hesap cüzdanlarında ise en az 1000 euro bulunması zorunludur. Belirtilen kurallara dikkat edenler en kısa sürede onay alarak Ruanda’a gidebilirler. Aynı zamanda vize talebinde bulunan kişilerin seyahat sigortası başvurusu yapmaları da zorunludur. Kalınacak olan mekanlar ve uçak rezervasyon bilgileri de tamamlanması gereken evraklar arasındadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Ruanda Ankara Büyükelçiliği

Kazım Özalp Mh. Reşit Galip Cd. No:62 GOP Çankaya / ANKARA
Telefon : +90 (312) 4918434
Fax : +90 312 4918490
Email : ambankara@gmail.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Ruanda Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kigali
Nüfus 11,92 Milyon
Yüzölçümü 26.338 Km2
Para Birimi +Ruanda Franı(RWF)
Milli Gelir 22,23 Milyar Dolar
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +250
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.