Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Saint Lucia Vizesi

Saint Lucia Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Saint Lucia Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Saint Lucia Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Saint Lucia arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Saint Lucia ülkesine yapacakları seyahatler için 40 Gün Vizeden Muaftırlar. Saint Lucia Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Saint Lucia Çalışma Vizesi, Saint Lucia Öğrenci vizesi  ve Saint Lucia Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Saint Lucia Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Saint Lucia Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Saint Lucia Turist Vizesi: Türkiye ve Saint Lucia arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Saint Lucia ülkesinde 40 gün kalma hakkına sahiptir. 40 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 40 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Saint Lucia Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 40 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Saint Lucia Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 40 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Saint Lucia Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Saint Lucia Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz • Saint Lucia Eğitim Vizesi:  Saint Lucia ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Saint Lucia Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Saint Lucia Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Saint Lucia Aile Birleşim Vizesi (Saint Lucia Evlilik Vizesi): Saint Lucia vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Saint Lucia Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Saint Lucia Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Saint Lucia Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Saint Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Saint Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Saint Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Saint Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Saint Ankara Büyükelçiliği

Saint Lucia'nın Türkiye'de elçiliği bulunmamaktadır.

 Saint İstanbul Başkonsolosluğu

Saint Lucia'nın Türkiye'de konsolosluğu bulunmamaktadır.

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Saint Lucia
Bayrak
Başkent Castries
Nüfus 179.651
Yüzölçümü 617 km²
Para Birimi Doğu Karayip Doları
Milli Gelir 866 milyon $
Enflasyon %0,1
İşsizlik Oranı %22,1
Yaşam Süresi Ortalama 73,42 yıl
Telefon Kodu 1 758
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.